Atgriezties pie raksta

Dzejas dienās Ikšķilē atver grāmatu "7 dzejas vakari"  Foto

Ceturtdien pļaviņā pie Domātāja skulptūras notika Ikšķiles vidusskolas radošās grupas organizētais Dzejas vakars.

"Šis vakars ir ļoti īpašs. Ne tikai ar to, ka tiks atvērta septiņu gadu dzejas un radošo darbu grāmata, kuru autori piedalās arī šajā pasākumā, bet tas ir arī īpašs Latvijas simtgades notikums – mūsu devums Latvijas simtgadei," atklājot pasākumu, sacīja Ikšķiles vidusskolas latviešu valodas skolotāja Zane Bēķe.


Klātesošie varēja noskatīties videomateriālu, kas atgādināja pirmo Dzejas vakaru 800-gades parkā 2011.gadā, kad aizsākās šī tradīcija. Idejas autori ir skolēni, kuri gatavojot dzejas kompozīciju ar Aleksandra Čaka dzeju, ierosināja iziet brīvā dabā un laternu gaismā lasīt dzeju. "To mēs arī izdarījām, un no tā brīža Dzejas vakari Ikšķilē kļuva par tradīciju nu jau septiņu gadu garumā," atminējās Z.Bēķe.


"Dzejas vakari ir komandas darbs. Lai arī šī grāmata ir komandas darbs, taču visvairāk to izauklējusi un  izlolojusi ir Zane Bēķe. Tāpēc viņai vislielākais paldies, un Zanei tiek dāvināta grāmata ar mākslinieces oriģinālo ilustrāciju 20.lappusē," sveicot Z.Bēķi, teica Ikšķiles vidusskolas direktores vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Ingūna Bērziņa.


Grāmatas saņēma arī radošās grupas atbalsta komanda: mūzikas skolotājas Maira Līduma, Sarmīte Viļuma, Linda Ivanova un Ingūna Bērziņa. Vieni no pirmajiem grāmatas saņēma arī skolēni - Dzejas vakara tradīcijas iedibinātāji. "Liels prieks redzēt, ka dzejai mūsu novadā ir tik daudz atbalstītāju. Ļoti grūti aptvert, ka ir jau pagājuši septiņi gadi, kopš mūsu pirmā Dzejas vakara. Protams, tas nebūtu noticis, ja mūsu novadā nebūti tik radoši un lieliski cilvēki. Tāpēc 2013.gada absolventu vārdā vēlos teikt paldies skolotājām Zanei Bēķei un Ingūnai Bērziņai, jo bez viņām nekas tāds nebūtu noticis," sacīja Ikšķiles vidusskolas absolvente Sanda Šulca.


Pateicības vārdus no Dzejas vakaru organizatoriem un grāmatu saņēma skolotāji, kuri rosinājuši skolēnus rakstīt dzeju un to iemīlēt.


Dzejas vakarā uzstājās autori, kuru dzeja ietverta grāmatā, - skolēni, skolotāji un skolas absolventi, kā arī viesi.


Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās izdevniecības "Sava grāmata" vadītājs Atis Baumanis. "Jums ir savas Dzejas dienas Ikšķilē. Nedaudz jūs apskaužu par šo tradīciju, kuru esat radījuši un uzturat jau septiņus gadus. Turpiniet to darīt un sējiet šo sēklu arī citos novados un pilsētās, lai tur rodas tādas pašas tradīcijas," vēlēja A.Baumanis.


Dzejas vakara muzikālo noskaņu radīja Ikšķiles vidusskolas 5.-9.klašu koris Mairas Līdumas vadībā un Jāņa Rijnieka vadītais Ikšķiles Tautas nama senioru ansamblis "Saulgrieži".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42288

2018. gada 14. septembrī, 11:39, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet