Atgriezties pie raksta

"Rasas krāsu" darbīgā vasara noslēdzas ar izstādi un filmas pirmizrādi Foto

15.septembrī Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD), Salaspilī, norisinājās Ikšķilē darbojošās biedrības "Rasas krāsas" vasaras radošo darbnīcu noslēguma pasākums.

NBD Oranžērijā tika svinīgi atklāta teju simts jauno autoru radošo darbu izstāde "Esam gaisā "Rasas krāsās" 2018.gada vasarā". Viens no jauno mākslinieku iedvesmas avotiem bija arī Nacionālā botāniskā dārza augu kolekcijas.


"Daba ir bezgalīgs iedvesmas avots mākslā. Arī profesionālo mākslinieku darbos attēlotās līnijas var saskatīt dabā. Atliek tikai paņemt lapu, sēkliņu vai kukainīti palikt zem mikroskopa, un māksliniekiem ir kur izpausties. Nacionālā Botāniskā dārza vairāk nekā 14 000 dažādu augu 129 hektāru platībā būs iedvesmas avots vēl daudziem, daudziem gadiem," izstādes atklāšanā teica Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns.


Biedrības "Rasas krāsas" un Nacionālā botāniskā dārza radošā sadarbība ilgst jau trīs gadus, vienmēr atrodot jaunas idejas un izpausmes veidus.


“Šie darbi pēc tam, kad ir radusies iedvesma Nacionālajā Botāniskajā dārzā, tika turpināti "Rasas krāsu"  mākslas darbnīcā Ikšķilē. Rudenī mēs turpinām strādāt – mācāmies zīmēt, gleznot, filcēt, apgūstam filca un modes mākslu," sacīja biedrības "Rasas krāsas" vadītāja Lauma Palmbaha.


Pavisam šajā vasarā bērniem un jauniešiem tika dota iespēja piedalīties sešās tematiskajās darbnīcās, kurās bērni un jaunieši zīmēja, veidoja, filcēja, līmēja, locīja un krāsoja, profesionālu pasniedzēju vadībā iepazīstoties ar dažādām vizuālās mākslas tehnikām.


Viens no nozīmīgākajiem šīs vasaras veikumiem – 2x3 metrus lielā atpūtas kompleksa "Turbas" logo izveidošana no 64 oriģinālas mozaīkas kompozīcijas no stikla un keramikas flīžu gabaliņiem.


Šī gada jaunums bija piedāvājums jauniešiem, kuriem jāsāk domāt par profesijas izvēli. Meistardarbnīcas "ZIBZIB" dalībnieki varēja iesaistīties filmas tapšanas procesā, iepazīties ar scenārista, režisora un operatora darbu, kā arī piedalīties filmas montāžas un skaņas ierakstu veidošanā. Projekta dalībnieki iepazinās, intervēja un paši piedalījās Nacionālā botāniskā dārza ārtelpas un iekštelpas augu kolekciju izpētē  un filmēšanā.


"Veidojām scenāriju par Nacionālo  Botānisko dārzu kā Noasa šķirsta zaļo zonu. Domājām par laika, cilvēka  un dabas attiecībām Latvijā un pasaulē. Kā augi nonāca Latvijā? Ko Latvijas cilvēks lietoja uzturā pirms 1000, 500, 100 un 20 gadiem?  Kā to izstāstīt piecās, sešās minūtēs, lai būtu interesanti gan Latvijas nākotnes veidotājiem - šodienas bērniem, gan vecākiem, gan Latvijas ciemiņiem.  Atbilde bija – jāveido virtuāla ceļojuma filma ar zīmīgām pieturvietām," filmas ieceri atklāja L.Palmbaha.


Ar jauniešiem filmas tapšanā darbojās ne tikai operators Jānis Skulme, bet arī Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, speciālisti - Zane Purne, Ludmila Višņevska, Ginta Jakštāne, sniedzot jaunas zināšanas par daudzveidīgo augu pasauli.


Radošo darbnīcu noslēgumā LNB Oranžērijas konferenču zālē notika jauniešu uzņemtās filmas "Noasa šķirsta zaļā zona. Salaspils 1899.-2018." prezentācija. Filmu noskatījās tās autori, vecāki un pedagogi. 


Izstāde Nacionālā Botāniskā dārza Oranžērijā būs apskatāma līdz 28.oktobrim.


Biedrība "Rasas krāsas" saka paldies Ikšķiles novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu, lai varētu īstenot kultūras un mākslas projektus Ikšķilē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42295

2018. gada 15. septembrī, 19:57, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet