Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada pašvaldība informē iedzīvotājus par domes lēmumiem Foto

26.septembrī pēc domes sēdes pirmo reizi notika Ikšķiles novada pašvaldības vadības preses konference, lai informētu sabiedrību par domes sēdē izskatītājiem jautājumiem, pašvaldības aktualitātēm, kā arī atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem.

Preses konferenci vadīja Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša. Tajā piedalījās un uz preses pārstāvju un iedzīvotāju jautājumiem atbildēja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.


Par septembra domes sēdē pieņemtajiem būtiskākajiem lēmumiem informēja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Viens no jautājumiem domes sēdē bija Ikšķiles novada pašvaldības Nolikuma grozījumi, kas paredz likvidēt vienu domes priekšsēdētāja vietnieka amata vienību. Turpmāk būs kā agrāk – domes priekšsēdētājs un vietnieks. Tas tika darīts, lai lēmējvaras pārvaldība būtu kompaktāka un vienkāršāka."


Šajā sasaukumā domes priekšsēdētājam bija divi vietnieki – Juris Saratovs (domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības, tautsaimniecības un tūrisma jautājumos) un Česlavs Batņa (domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos, izglītības, kultūras un sporta jautājumos). Pēc Nolikumā veiktajiem grozījumiem priekšsēdētāja vietnieka amatu saglabās tikai Česlavs Batņa. 


26.septembra domes sēdē deputātu vairākums pauda konceptuālu atbalstu  sporta kompleksa ar peldbaseinu būvniecībai Reinpētera ielā 2, Ikšķilē, un sporta skolas dibināšanai.


Sporta kompleksā paredzēta sporta zāle (aptuveni 32x44m) ar diviem basketbola laukumiem, diviem pludmales volejbola laukumiem, divām vingrošanas zālēm, peldbaseinu ar rekreācijas zonu, klašu telpām, kafejnīcu. Ārpus sporta kompleksa ēkas paredzēts futbola/regbija laukums, divi pludmales volejbola laukumi, basketbola laukums, skrituļslidošanas laukums. Pēc sporta kompleksa izbūves normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņā plānots dibināt sporta skolu.   


Č.Batņa: "Turpināsim strādāt un cerēsim, ka pēc gada vai īsāka laika varēsim izsludināt nākamo posmu šī kompleksa attīstībā - celtniecības darbus. Manuprāt, tas būs ļoti nozīmīgs ieguvums iedzīvotājiem. Ikšķiles novadā iedzīvotāju skaits aug, palielinās arī pieprasījums pēc komforta un aktīvas atpūtas. Iedzīvotāji varēs šo kompleksu izmantot veselīga dzīvesveida veicināšanai." 


Priekšsēdētāja vietnieks informēja, ka sporta infrastruktūras veidošanā novadā aktīvi iesaistās arī uzņēmēji. Fitnesa centra "EE Fitness" īpašnieki netālu no pašvaldības ēkas būvēs Fitnesa centru ar aktīvās sportošanas zālēm. Šo projektu plānots īstenot līdz nākamā gada vasarai. Vēl četri uzņēmēji vērsušies pašvaldībā ar vēlmi nomāt zemi, lai būvētu tenisa sporta halli ar trim slēgtiem tenisa kortiem un vienu āra tenisa kortu.


"Plānots, ka šis projekts tiks īstenots aptuveni pusotra gada laikā, un tas tiks darīts par privāto finansējumu. Vēl viena pozitīva lieta, ka uzņēmēji pēc tenisa halles uzbūvēšanas paredzējušii tur dibināt tenisa sporta skolu. Manuprāt, perspektīvā iedzīvotāji to ļoti novērtēs," norādīja Č.Batņa.


"Tās ir pirmās privātās investīcijas tik lieliem infrastruktūras objektiem, jo līdz šim jebkuru infrastruktūras objektu veidojām ar pašvaldības spēkiem. Paldies šiem uzņēmējiem, ka viņi uzticas Ikšķiles novadam un kopumā šeit saredz perspektīvu attīstībai," uzsvēra I.Trapiņš.


L.Dūša: Pirms šīs preses konferences iedzīvotājus lūdzām iesūtīt jautājumus, kas skar Ikšķiles novada dzīvi. Viens no pirmajiem saņemtajiem jautājumiem ir par sabiedrisko kārtību un drošību Ikšķiles novadā – par auto, velo un motorolleru zādzībām un citiem pārkāpumiem, ko varētu novērst ierīkojot video novērošanu. Iedzīvotāji jautā: "Kad sabiedriskās vietās, kur ir lielāka cilvēku plūsma, Ikšķilē tiks uzstādītas video kameras?"


I.Trapiņš: Ikšķilē jau pirms diviem gadiem uzstādītas sešas video novērošanas kameras, bet tās nav pietiekamā daudzumā. Konsultējoties ar speciālistiem, Valsts policijas un Reģionālās pašvaldības policijas pārstāvjiem, esam sapratuši, ka pašvaldībai jāuzstāda pēc iespējas vairāk video novērošanas kameru sabiedriskās vietās un krustojumos. Pašvaldība šī gada budžetā paredzējusi līdzekļus šim mērķim. Pēdējo divu nedēļu laikā papildus jau minētajām sešām kamerām uzstādītas vēl piecas, no kurām divas video novērošanas kameras atrodas auto stāvvietā pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas, viena kamera – atpūtas parkā "Minku parks", bet  vēl divas – pie jaunuzceltās pirmsskolas izglītības iestādes "Čiekuriņš". Nākamās kameras tiek plānots izvietot pie pasta ēkas. Nākotnē šī teritorija tiks pārbūvēta saistībā ar Centra laukuma II kārtu, tiks izbūvēts aplis, un te ir ļoti būtiski nodrošināt video novērošanu."


Video novērošana pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas nepieciešama arī tādēļ, ka tur atrodas autostāvvieta ar 42 vietām, un nākamgad plānots izstrādāt tehnisko projektu, lai to paplašinātu Ogres virzienā apmēram par tikpat vietām. Autostāvvieta ar 15 vietām atrodas arī dzelzceļa otrā pusē. Pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas plānots arī izbūvēt modernas velo novietnes, un ir svarīgi, lai tās būtu drošas.


Pamatojoties uz Ogres novada pieredzi, iedzīvotāji jautāja, vai arī Ikšķilē plānots uzstādīt konteinerus, kas paredzēti suņu ekskrementu savākšanai, tādējādi veicinot iedzīvotāju attieksmi par tīru vidi Ikšķilē.


I.Trapiņš: "Ikšķiles novada pašvaldība plāno nākamā gada budžetā paredzēt līdzekļus, arī censties piesaistīt kādu citu finansējumu. Tas ir rekonstruētā dambja visā garumā, kas ir trīs kilometrus garš, Ozoliņa skvērā, 800-gades skvērā un arī citviet, kur visintensīvāk notiek šādas pastaigas. Pašvaldībai jānodrošina iespēja, lai dzīvnieku saimnieki varētu ievērot pašvaldības saistošos noteikumus un nepiesārņotu teritoriju."


Iedzīvotāji varēja uzdot jautājumus arī preses konferences tiešraides laikā, kas tika translēta Ikšķiles novada pašvaldības Facebook profilā.


Plānots, ka preses konferences notiks katru mēnesi pēc domes sēdes.


"Paldies Batņas kungam par ierosinājumu pēc domes sēdes rīkot preses konferenci, kurā mēs varam plašākai auditorijai stāstīt par aktuālākajiem jautājumiem pašvaldībā un novadā,” sacīja I.Trapiņš.


Č.Batņa atklāja, ka viņš jau pēc pašvaldību vēlēšanām pagājušajā gadā nācis klajā ar iniciatīvu, ka vajadzētu aktīvāk informēt sabiedrību par domē pieņemtajiem lēmumiem un ļaut uzdot jautājumus, jo tas ir komunikācijas veids ar sabiedrību. "Manuprāt, tas ir nepieciešams, lai informētu sabiedrību, ka Ikšķiles novada pašvaldība strādā, aktīvi domā par attīstību, turpmāko stratēģiju. Mēs esam pateicīgi par šiem jautājumiem, jo nereti jautājumi tiek uzdoti kādam no domes vadības un jāskaidro katram individuāli, bet šeit varam atbildēt uzreiz visiem iedzīvotājiem." 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42354

2018. gada 27. septembrī, 00:47, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Vilhelmīne • 2018. gada 29. septembrī, 16:18
Informē tikai par tiem lēmumiem, kurus var darīt zināmus lumpeņiem. Par sazagto neinformē.
krā • 2018. gada 27. septembrī, 22:00
Kur Saratovs novāktsb, ka vairs neredz?
Sesks • 2018. gada 27. septembrī, 21:57
''futbola/regbija laukums, divi pludmales volejbola laukumi, basketbola laukums, skrituļslidošanas laukums'' Vai sporta skola būs visiem šiem sporta veidiem , un kā to spēs organizēt vadīt? Jau Gošas Tumanova basīša skola ir pati dārgākā(vecākiem) un bezjēdīgākā iestāde, kas Latvijā ir bijusi, pie tam ar vietvadoņu svētību un naudas piešpricēm, un arī nav sertificēta ar Dacītes svētību. Peldbaseins ar Cafe, kad vecā meidropa baseins ir pustukšs ??? Kas saimniekos CAFE, ja jau pašvaldība nenodarbojas ar uzņēmējdarbību? Deputātos ir trīs normāli uzņēmēji!!! Ko Jūs klusējat? Vismaz ieklepojaties , ja esat dzīvi!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet