Atgriezties pie raksta

Pierīgas kolēģi augstu novērtē Ikšķiles novada kultūras dzīvē paveikto Foto

1.oktobrī Ikšķilē pieredzes apmaiņas vizītē ieradās Pierīgas kultūras centru, namu, mūzikas un mākslas skolu direktori un kultūras dzīves organizatori.

"Šādi pieredzes apmaiņas braucieni pa Pierīgas novadiem kļuvuši par tradīciju, pulcējot gan 11 dibinātājpašvaldības, gan arī tās pašvaldības, ar kurām mēs sadarbojamies, tajā skaitā ar Ikšķili, ar kuru mūs saista sadarbība jau trešo gadu," informēja Pierīgas Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājs Oļģerts Lejnieks.


Viesi vispirms tikās ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu, priekšsēdētāja vietnieku Česlavu Batņu un Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni, bet pēc informatīvās prezentācijas par kultūras dzīvi Ikšķiles novadā devās klātienē iepazīt infrastruktūras objektus – Ikšķiles Tautas namu, Ikšķiles brīvdabas estrādi, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu, Ikšķiles ev. luterisko Sv.Meinarda baznīcu, kā arī ar plostu pa Daugavu devās uz Sv.Meinarda salu, kur nelielu ieskatu Ikšķiles vēsturē sniedza Kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis. Pēc Sv.Meinarda salas apmeklējuma viesi turpināja ceļu uz Kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža" un Tīnūžu Tautas namu.


D.Jansone atklāja, ka, apmeklējot novada kultūras iestādes, kolēģiem bija ļoti daudz jautājumu – gan organizatorisku, gan arī saimniecisku. "Piemēram, viens no jautājumiem: "Kā jums grīda lakota?". Pastāstījām kolēģiem, ka mēs lakojam grīdas ar laku, kas paredzēta sporta zālēm, lai dejotājiem neslīd kājas. Tā ir ļoti vērtīga pieredze, ko gūstam cits no cita." Pierīgas kolēģi pozitīvi novērtēja, ka Ikšķiles novadā tiek savlaicīgi plānoti pasākumi, un jau vasaras sākumā zināma visu brīvdabas pasākumu programma, ar ko tiek iepazīstināti iedzīvotāji.


“Ikšķile aug un attīstās tieši iedzīvotāju skaita ziņā, un kolēģiem uzsvērām, cik ļoti ir svarīgs pašvaldības vadības  atbalsts un sapratne. Nepieciešams jauns kultūras centrs, jo novadā šobrīd darbojas 28 amatierkolektīvi ar 600 dalībniekiem, un visas iespējamās zāles mēģinājumu laikā ir noslogotas no trijiem pēcpusdienā līdz vēlam vakaram," norādīja D.Jansone. 


Pieredzes apmaiņas vizītes noslēgumā arī Pierīgas Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājs O.Lejnieks uzsvēra Ikšķiles novada pašvaldības lielo ieguldījumu kultūras jomas attīstībā novadā: "Tas ir pārsteidzoši, ka Ikšķiles novada pašvaldība, kam, tāpat kā citām pašvaldībām, ir ierobežots budžets, spēj atvēlēt visai dāsnu artavu kultūrai un mākslai. Es to vērtēju ļoti augstu. Nevar nepamanīt, ka novadā ir ļoti veiksmīga sadarbība starp pašvaldību un izglītības un kultūras iestāžu vadītājiem. Tā ir vienota komanda. Tas ir tas labākais šajā novadā."


Ķekavas novada Baložu pilsētas Kultūras centra direktore Ilze Reinholce: "Ikšķilieši ir atvērti sadarbībai gan savstarpēji, gan arī uz ārpusi. Mēs to jūtam jau vairāku gadu garumā. Atsaucība, vēlme būt visiem kopā ir ļoti jūtama. Viena no veiksmēm kultūras darba organizēšanai ir nelielais tautas nams blakus estrādei, kas atvieglo vasaras pasākumu rīkošanu. Pie mums Baložos vispār nav estrādes. Skaista vieta, ļoti laba pārredzamība, kur skatītājs var ērti un patīkami justies."


Mārupes Kultūras nama direktore Ira Dūduma: "Līdz šim Ikšķiles novada kultūras dzīvi esmu iepazinusi tikai kā dziedātāja, un nekad pat nebiju iegājusi Ikšķiles Tautas namā pa galveno ieeju. Par Ikšķiles novadu esmu sajūsmā. Tas ir ļoti svarīgi, ka ir tāds galvenais novada kultūras dzīves koordinators, kas vada un organizē. Brīnišķīga sadarbība ar iestāžu vadītājiem, izveidota kolosāla komanda, kurā iesaistītas daudzas struktūrvienības, un tad ir redzams rezultāts. Es savā darbā arī virzos uz sadarbību, jo viens neko nevar izdarīt. Ar ideālu komandu var gāzt kalnus."


Carnikavas novada pašvaldības Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja  Elita Terentjeva: "No Ikšķiles novada kultūras dzīves organizatoriem var daudz ko mācīties. Novadā nav ne lielu kultūras namu, ne plašu telpu pasākumu rīkošanai, bet katrā ēkā, kur mēs bijām – Ikšķiles Tautas namā, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā, pašvaldības ēkā – katra no tām piepildīta ar savu garu, noskaņu, ko nevar nesajust ieejot iekšā. Tie ir cilvēki, par kuriem es mēdzu teikt "degoši". Kad viņi sāk runāt par savu lietu, var just, ka tas ir viņu sirdsdarbs. Ja novadā ir tādi cilvēki, tad pašvaldība var daudz ko paveikt."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42392

2018. gada 3. oktobrī, 00:29, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet