Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada pašvaldība godina labākos pedagogus Foto

Tīnūžu Tautas namā norisinājās svinīgais  pasākums "Gada pedagogs", kurā pašvaldība jau devīto gadu pateicas izglītības darbiniekiem par godprātīgo un pašaizliedzīgo darbu, stiprinot pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā.

"Sapņi, tāpat kā aicinājums būt skolotājam, ir mūsu dvēseles dzīve, tāpēc šovakar ļausimies sapņiem. Katram no mums ir savs sapnis – kuram  lielāks, kuram mazāks, kuram jau sasniegts, bet citam vēl priekšā," visai romantiskās noskaņās svinīgo apbalvošanas ceremoniju īpaši izrotātā zālē iesāka pasākuma vadītājs, aktieris Gundars Silakaktiņš.


Katrs no pasākuma dalībniekiem, ieejot svinību zālē, saņēma simbolisku dāvanu – sapņu ķērāju, kas palīdz orientēties sapņu ceļojumā un ietekmē likteni. Sapņu ķērājus savā īpašumā ieguva arī Ikšķiles novada izglītības iestāžu direktori un vadītāji.


Lai pedagogi un izglītības iestāžu vadītāji varētu īstenot savus sapņus, nepieciešams arī pašvaldības atbalsts. 


"Mēs esam lepni, ka novadā ir uzcelts jauns sākumskolas korpuss, jauna pirmsskolas izglītības iestāde, un esam vienīgais Pierīgas novads, kur nav rindas uz bērnudārzu. Ar pašreizējo kapacitāti varam uzņemt vēl 15 bērnu. Pērn šajā laikā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē gaidīja 300 bērnu," sveicot pedagogus, sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa. "Pašvaldība ir sakārtojusi arī pedagogu algu jautājumu. Mūsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājiem šogad ir lielākas algas, arī mūzikas un mākslas pedagogu samaksa pielīdzināta vispārizglītojošo skolu pedagogiem. Pašvaldība ir daudz ieguldījusi, bet pēc kāda laika vēlēsies sajust atgriezenisko saikni. Pedagogiem jāiet līdzi laikam, jāmācās un jāpielāgojas jaunām prasībām, lai vairotu skolēnu vēlmi izzināt."


Svētku reizē īpašu paldies pašvaldība teica tiem pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kuru ikdienas darbu augstu novērtējuši un kurus atzinības saņemšanai izvirzījuši pašu izglītības iestāžu vadītāji.


Konkursam "Gada pedagogs" tika iesniegti pieteikumi par 7 pretendentiem. Konkursam varēja pieteikt pedagogus vairākās nominācijās. Vērtējumu noteica ne vien vērtēšanas komisija, bet arī attiecīgās izglītības iestādes vadītājs, kā arī pieteiktie pretendenti saņēma papildus vērtējumu sabiedrības balsojuma rezultātā, kurā kopējais skaits sasniedza 1083 balsis.


Visiem laureātiem pirmo reizi tika pasniegta īpaši izstrādāta Goda zīme un naudas balva 800 eiro apmērā. 


Nominācijā "Gada pedagogs pirmskolā" Atzinības balvu saņēma PII "Urdaviņa" pirmsskolas skolotāja Elīna Atvare.


Laureāte nominācijā "Gada pedagogs pirmsskolā" PII "Urdaviņa" pirmsskolas skolotāja Irēna Poriete.   


Skolotāja Irēna Poriete tiek raksturota ar lielo burtu - pacietīga, iejūtīga, sirsnīga, kuras dēļ bērni bauda tik īpašu ikdienu. Īpaši uzteikta skolotājas sadarbība ar vecākiem – netiek liegts padoms un atbalsts bērnu audzināšanā, izglītošanā vecākiem, kuri ar bērniem labprāt darbojas arī mājās. Skolotāja katru gadu turpina mācīties, papildināt savas zināšanas – lai jauniegūtās metodes varētu izmantot darbā ar bērniem. Izglītojamajiem tiek radīta izpratne par tradīcijām un svētku svinēšanu, kā arī audzināts patriotisms un cieņa pret valsti. Skolotājai ir apbrīnojamaa spējas ticēt katra bērna vienreizīgumam un brīnišķīgumam.


Nominācijā "Gada pedagogs sākumskolā" Atzinību saņēma Ikšķiles vidusskolas sākumskolas skolotāja Inese Lubecka un sākumskolas skolotāja Inga Leizandere.


Galveno balvu nominācijā "Gada pedagogs sākumskolā" ieguva Tīnūžu sākumskolas sporta skolotāja Dace Pauriņa.


Skolotāja lieto mūsdienīgas mācīšanās metodes, ievēro skolēnu individuālās vajadzības, izceļ pozitīvo. Darbā ar skolēniem tiek ieguldītas ne tikai pedagoga zināšanas, bet arī sirds siltums, mīļums un labestība. Skolotāja ir stingra savās prasībās, bet attiecības ar skolēniem ir cieņpilnas. Skolotāja paveic vairāk nekā amatu apraksts prasa, ar skolēniem piedalās sacensībās arī ārpus darba laika. Par skolotāju var teikt - paraugs skolēniem!


Nominācijā "Gada pedagogs 7.-12. klašu grupā" galveno balvu saņēma Ikšķiles vidusskolas skolotāja Ingūna Bērziņa.


I.Bērziņa kā vokālā pedagoģe sagatavojusi skolēnus konkursiem, skatēm, kur gūti nozīmīgi panākumi. Strādā par vietnieci audzināšanas darbā, organizē pasākumus, kuri atzīstami kā saturiski, tā mākslinieciski kvalitatīvi. Iniciējusi vairākus nozīmīgus skolas vides uzlabojumus. Uzteicams ieguldījums sadarbībā ar vecākiem. Skolā uztur tradīcijas – labdarības pasākumus, rūpes par bijušajiem skolotājiem pensionāriem un daudzas citas tradīcijas. Nozīmīgs ieguldījums skolas publiskā tēla veidošanā plašsaziņā. Kolēģu raksturojumā – skolas dvēsele!


"Mēs kopā ar skolēniem un maniem jaukajiem kolēģiem esam īstenojuši un piepildījuši daudzus skaistus sapņus. Esam sapratuši, ka ne jau atzīme ir galvenais, bet laimes sajūta, ko cits no cita saņemam. Mūsu skolēnu prieks ir arī mūsu prieks. Ja kaut kas iziet caur dvēseli un paliek sirdī, tas sniedz vislielāko gandarījumu," saņemot apbalvojumu, sacīja I.Bērziņa.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42481

2018. gada 13. oktobrī, 01:18, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

!!! • 2018. gada 16. oktobrī, 17:20
Skaists bija pasākums,paldies orgkomitejai!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet