Atgriezties pie raksta

Ikšķiles jaunie mākslinieki gūst panākumus Irbītem veltītā konkursā Foto

Šovasar Gulbenes novada dome, Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs organizēja Voldemāram Irbem veltīto bērnu un jauniešu (7-16 gadi) konkursu "Tu esi PUTNS. IRBĪTE" pasteļgleznojumu tehnikā.

"Ērmīgākais ir jautājums, kāpēc es skrienu basām kājām. Tāpat kā visiem, arī man ir dziņa strādāt kaut ko mājā vai zīmēt. Esmu pārliecināts, ka, basām kājām skrienot, darbus padarīšu ārpus mājas ātrāk, un tā var būt ir mana dzīves laime"- tā ir teicis latviešu leģendārais un neatkārtojamais mākslinieks Voldemārs Irbe (1893.- 1944.). 


Mākslinieka dzimtā puse ir Gulbenes novads, taču dzīves ceļi aizveduši līdz Maskavai, Melnās jūras piekrastei un atveduši uz Rīgu.


Konkursā piedalījās 43 mākslas skolu audzēkņi un studijas ar 254 darbiem no Latvijas, Krievijas, Lielbritānijas un Gruzijas. 


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja 10 audzēkņi – Astra Kristapa, Sofija Stobova, Elīna Svilāne, Aleksandrs Ļegčiļins-Broks, Jūlija Broka, Betija Lesniece, Alekss Pavilonis, Paula Dubkeviča, Kristiāna Seimanova, Malte Ausma Šute. Lielu, skaistu un nozīmīgu darbu konkursa darbu izstrādē kopā ar bērniem ieguldīja skolotājas Laila Balode un Rita Ļegčiļina-Broka.


Konkursa žūrija, kuras sastāvā darbojas Latvijas un Gruzijas mākslinieki, ir izvirzījuši apbalvošanai vairākus mūsu skolas audzēkņus. 2.vietu piešķirta Aleksandram Ļegčiļinam-Brokam par darbu "Mana zeme" (ped. L.Balode), Atzinības rakstus ir ieguvušas Paula Dubkeviča par darbu "Rīts" (ped. L.Balode) un Malte Ausma Šute par darbu "Novakarē" (ped. R.Ļegčiļina-Broka). Konkursa laureātu apbalvošanas ceremonija norisināsies 19.oktobrī Gulbenē.


Latvijas zemē ir tik daudz krāsu mākslas spēka, ka to nav iespējams nesajust, neuzsūkt un neradīt. Tāpēc mēs radām savā skolā tik daudz skaistā, spēcīgā, un mums, katram tik nozīmīgā!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42515

2018. gada 18. oktobrī, 08:24, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet