Atgriezties pie raksta

Tīnūžos tiekas konkursa "Latvijas Vecmāmiņa 2018" finālistes Foto

Sestdien Tīnūžu Tautas namā norisinājās konkursa "Latvijas Vecmāmiņa 2018" atlases kārta, kurā titula pretendentes prezentēja tautas tērpus un savas dzimtas stāstus.

Konkursa dalībnieces Tīnūžu Tautas namā, kuru konkursa rīkotāji jau otro gadu izvēlējušies par konkursa atlases kārtas norises vietu, sveica Tīnūžu Tautas nama vadītāja Valda Kurša. "Vārdu salikums tautas tērps šogad ir apveltīts ar īpašu auru, jo ir Latvijas simtgades un Dziesmu svētku gads. Tautas tērps dod spēku pašam valkātājam un dod spēku tiem, kas skatās uz tērpa valkātāju," sacīja V.Kurša, aicinot par latviešu tautas tērpa valkāšanas tradīcijām un niansēm pastāstīt biedrības "Latvietes pūrs" vadītāju Aivitu Heniņu. 


Konkurss "Latvijas vecmāmiņa" notiek jau septīto gadu un sesto reizi tā ietvaros dalībniecēm tiek dots uzdevums prezentēt tautas tērpus. "Mūsu konkursa finālistēm ir daudz uzdevumu, bet šis ir vismīļākais, viskaistākais un grandiozākais no visiem konkursa uzdevumiem. Kad es pati pirmo reizi uzvilku tautas tērpu, lai piedalītos pasaules sieviešu konkursā, es sajutu mūsu tautas tērpa, rakstu un rotu spēku un enerģiju," atklāja konkursa organizētāja un patronese Elita Drāke.


Konkursa dalībnieces bija ieradušies atbalstīt arī ģimenes locekļi, radi un draugi. Šogad konkursa finālā iekļuvušas trīs mūspuses vecmāmiņas – ogrēnietes Maija Bogdanova, Inese Priede un Zina Budaha, kā arī rembatiete Sandra Pūpola no Ķeguma novada.


1.decembrī notiks konkursa fināls, kurā uzzināsim, kura no 15 finālā iekļuvušajām dalībniecēm iegūs titulu "Latvijas vecmāmiņa 2018" un speciāli šim konkursam gatavotu kroni.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42582

2018. gada 28. oktobrī, 10:53, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet