Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Ekoskolas pievērsīs uzmanību vienreizlietojamai plastmasai

Ikšķiles novada Ekoskolas – Ikšķiles Brīvā skola, PII "Ķiparu nams" un Tīnūžu sākumskola – arī šogad piedalās Ekoskolu Rīcības dienās.

Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu no Ekoskolu galvenajiem uzdevumiem – sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Kopā vieglāk, tādēļ Rīcības dienas notiek vienlaicīgi visā Latvijā vienas nedēļas laikā. Šogad Ekoskolu Rīcības dienas notiks no 29. oktobra līdz 4. novembrim un kopīgā tēma ir "Nē vienreiz lietojamai plastmasai!" 


Šonedēļ Ekoskolas īpašu uzmanību pievērsīs vienreizlietojamajai plastmasai, tās kaitīgajai ietekmei uz vidi un alternatīvām, lai dzīvotu videi draudzīgāk. 


30.oktobrī plkst. 10 Ikšķiles novada domē Ekoskolu skolēni uzrunās Ikšķiles pašvaldības pārstāvjus, lai atgādinātu problēmas nozīmīgumu un aicinātu jau tagad dzīvot videi draudzīgāk. Skolas dāvinās pašvaldībai izstrādājumus no plastmasas iepakojumiem, lai dotu tiem otru dzīvi un aicinās piedalīties spēlē "Plastmasas detektīvs", lai ieraudzītu, kur ikdienā izmantojam plastmasu arī gadījumos, kur ir alternatīvas.


Ikšķiles Brīvā skola un PII Ķiparu nams savām ģimenēm rīko radošās darbnīcas un kino vakarus, kur iepazīstinās ģimenes ar to, kas notiek ar vienreizejo plastmasu dabā, cik ilgā laikā plastmasa sadalās, kurus plastmasas veidus var pārstrādāt un ko ražo no pārstrādātās plastmasas.


Jautājums par vienreizlietojamās plastmasas izmantošanu ir būtisks, jo  24.oktobrī Eiropas Parlamenta deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu apritei ES tirgū. Aizliegti tiks šķīvji, ēdamrīki, salmiņi, vates kociņi vai balonu kātiņi. Vienreizlietojamie plastmasas izstrādājumi, uz kuriem attiecas aizliegums, Eiropā veido 70% no jūras piedrazojuma. Jaunie noteikumi paredz, ka, sākot no 2021.gada, šo priekšmetu tirdzniecība tiks aizliegta. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42585

2018. gada 29. oktobrī, 10:45, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet