Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada pašvaldība dalās pieredzē par skolēnu ēdināšanu Foto

30.oktobrī Ikšķiles novada pašvaldībā viesojās Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, Ķekavas novada Izglītības daļas vadītājs Vitolds Krieviņš un Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji


 

Viesi ieradās, lai iepazītos ar Ikšķiles novada pašvaldības pieredzi, organizējot ēdināšanas pakalpojumus pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs.


Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, izpilddirektors Mariss Martinsons, Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja  Agnese Jankuna kopā ar citiem Ikšķiles novada pašvaldības speciālistiem sniedza izsmeļošas atbildes uz Ķekavas novada pārstāvju jautājumiem par to, kā organizēt ārpakalpojuma iepirkuma gaitu, lai nodrošinātu kvalitatīvu ēdienu, sasniedzot galveno mērķi – pabarotus un apmierinātus bērnus.


Te lieti noderēja Ikšķiles pieredze, organizējot pārejas posmu no pašvaldības uz ārpakalpojuma sniegto ēdināšanu. Tika atzīts, ka pastāv atšķirības starp ēdieniem, ko izvēlas pirmsskolas audzēkņi un ko vēlas redzēt uz sava pusdienu galda skolēni.


Pašvaldība ciešā sadarbībā ar izglītības iestāžu pārstāvjiem regulāri seko līdzi sniegtā pakalpojuma kvalitātei, lai tiktu ievērotas līgumā noteiktās prasības. Par konstatētajiem pārkāpumiem tiek sastādīti akti, ar kuriem tiek iepazīstināts ēdinātājs, lai turpmākajā darbībā netiktu pieļauti trūkumi un kļūdas.


Pozitīvi skolēni ir novērtējuši sniegtās iespējas ēdienu izvēlē gan kompleksajām pusdienām, gan pašapkalpošanās ēdnīcai. Turklāt pašvaldībai ir iespējas ēdienkarti mainīt, atbilstoši sezonai un bērnu vēlmēm.


Finanšu, tai skaitā arī administratīvo  slogu atvieglo ieviestās elektroniskās skolēnu kartes, uz kurām vecāki pārskaita naudu, kas ir kā norēķina veids par skolēna pusdienām. Ieviestā sistēma pat ļauj skolēna vecākam redzēt ko tieši, kādus pārtikas produktus skolēns katrā dienā ir iegādājies.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42607

2018. gada 31. oktobrī, 10:15, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

>Ilze • 2018. gada 2. novembrī, 09:46
Tavai zināšanai: bērnudārzam ēdienkarti sastādīja viena apkopēja vai kroga oficiante no Tīnūžiem. Tāpēc jau līdz brīdim, kad bērnu ēdināšanu nodeva firmas rokās, ēdieni bija nebaudāmi. Paldies jāsaka Batņas kungam, kas šo nejēdzību novērsa. Tagad mans zeperis mājā stāsta, ka viss esot ļoti garšīgs un viņš apēdot visu. Nezinu, kā skolā, ēdina jau tā pati firma un neticu, ka varētu būt nekvalitatīvi ēdieni. Varbūt, ka kārtība, kā tiek organizēta pusdienošana, ir jāuzlabo, bet tas jau ir skolas vadības ziņā.
Dace • 2018. gada 1. novembrī, 13:57
Es aicinātu domes vai skolas atbildīgās personas veikt vecāku un skolēnu aptauju par ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju skolā, lai novērtētu patieso situāciju, jo negribētos piekrist, ka viss ir tik skaisti kā aprakstīts - ēdnīcā veidojas garas rindas, dēļ kā skolēns sev atvēlētajā pusdienas laikā neuzspēj to izstāvēt un paēst, ļoti neērta norēķinu sistēma ar skolas kartēm, kā arī zemas kvalitātes mājas lapa, kur var apskatīt ko skolēns ēdis. Kāpēc skolas ēdnīcā netiek pieņemtas bankas norēķinu kartes - tām tagad ir ērta bezkontaktu norēķinu iespēja, kas ļautu ātri apkalpot pircēju, kā arī jāatzīmē nesamērīgi augstās cenas ēdnīcā 3-4,5 EUR par pusdienām skolniekam nešķiet adekvāta cena, ja skolēns pats komplektē tās. Pusdienas laiks ir pēc 6.stundas, attiecīgi skolnieks no 8:00 rītā līdz 13:00 ir neēdis un bieži vien 6.stunda ir pēdējā un skolnieks nepaēdis dodas mājup.
Ilze • 2018. gada 1. novembrī, 11:38
Paldies domei,tagad bērni tiek ēdināti atbilstoši sezonai,nevis kā bērndārzā bija 10.dienu ēdienkarte viens un tas pats cauru gadu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet