Atgriezties pie raksta

Ekoskolu Rīcības diena Ikšķiles novada pašvaldībā Foto

30.oktobrī Ikšķiles novada pašvaldībā Ekoskolu skolēni uzrunāja Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvjus,  atgādinot ekoloģijas problēmas nozīmīgumu un aicināja jau tagad dzīvot videi draudzīgāk. 

Pasākuma ievadā Sanda Reikmane, PII "Ķiparu nams" vadītāja, atklāja, ka Latvijā no vairāk nekā 250 Ekoskolām Rīcības dienās piedalās 150 skolas, kopskaitā 43 600 skolēni. Ikšķiles Ekoskolas – Ikšķiles Brīvā skola, PII "Ķiparu nams" un Tīnūžu sākumskola – arī šogad piedalās Ekoskolu Rīcības dienās, īpašu uzmanību pievēršot vienreizlietojamajai plastmasai, tās kaitīgajai ietekmei uz vidi un alternatīvām, lai dzīvotu videi draudzīgāk un lai arī vēl pēc simts gadiem visi kopīgi varētu svinēt skaistas, zaļojošas un tīras valsts jubileju.


Pārsteidzošus faktus atklāja dokumentālā filma "Plastmasas maisiņa ceļš", kurā bija redzams milzīgais vides piesārņojums, ko rada plastmasa planētai Zeme. Filmā bija redzams veids, kā cilvēks patiesībā pats sevi indē, jo lietotie plastmasas izstrādājumi nonāk zemē un ūdenī, kas tālāk gandē zivis un dzīvniekus, kurus pats cilvēks lieto uzturā.


Visas Ekoskolas bija sagatavojušas uzskatāmus plakātus un stāstus par vides piesārņojuma kaitīgumu un plastmasas ietekmi uz cilvēka dzīvi un veselību. Tīnūžu sākumskolas 6. un 5. klases skolēni bija izpētījuši, ka, ja šāds piesārņojums turpināsies, tad 2050.gadā okeānos būs vairāk plastmasas, nevis zivju.


Ikšķiles Brīvās skolas skolēnu plakāta devīze "Nē, plastmasai!", kuru ikdienas dzīvē lietojam daudz, pat pārāk daudz. Brīvās skolas skolēni lepojās ar jau sasniegto zaļākai dzīvei savā ikdienā, piemēram, skolā tiek cepta maize, nevis gādāta no veikala, kas iesaiņota plastmasā, plastmasas trauciņos tiek sētas puķu un dārzeņu sēkliņas, kas tālāk tiek audzēti pie skolas esošajā dārzā. No skolēnu ģimenēs izlietotajiem maizes maisiņiem tika nedēļas laikā pagatavots paklājiņš, ko pasniedza pašvaldībai.


Savukārt PII "Ķiparu nams" mazie pārstāvji lepojās ar to, ka tagad viņiem ikdienā piens tiek piegādāts lielā spainī, nevis pakās, dārzeņi ir kastēs un nesadalīti, vēl arī sporta tērpi tiek likti auduma maisiņos.


Noslēgumā bija neliela viktorīna, kur bija jāatbild uz jautājumiem par prezentācijās dzirdēto, un katram pašvaldības pārstāvim bija jāizsaka sava apņemšanās, ko darīs, lai dzīvi padarītu videi draudzīgāku.


Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa ir apņēmības pilns sākt mājās cept paša gatavotu maizi, nevis pirkt veikalā plastmasā iesaiņoto. Izpilddirektors Mariss Martinsons izteicās, ka varētu pašvaldība vairs nepirkt ūdeni plastmasas pudelēs, jo Ikšķilē no krāna pieejamais dzeramais ūdens ir labas kvalitātes un atzīts veselībai draudzīgs. Izglītības un sabiedrisko attiecību speciālistes solījās ikdienas iepirkumos vairs neizmantot mazos plastmasas maisiņus, pēc iespējas iepirkumus likt jau iepriekš sagatavotos iepirkuma maisos vai grozos, kā arī iegādāties pārtiku līdzi paņemtos traukos, piemēram, stikla burkās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42608

2018. gada 31. oktobrī, 09:27, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet