Atgriezties pie raksta

Tīnūžos ceļ godā cimdus un to adītājas Foto

3.novembrī, Latvijas simtgades svētku mēnesī, Tīnūžu Tautas nama Lietišķās mākslas studija "Tīna" aicināja cimdu adītājas uz diskusiju "Cimdi", kurā godināja latviešu cimdus un to adītmākas lietpratējas.

Katra cimdu adītāja un valkātāja uz pasākumu ieradās ar saviem iemīļotajiem cimdiem, kas skaisti rindojās uz galda, veidojot raibu un daudzkrāsainu rakstu.


Pasākuma ieskaņā Ilze Kupča sveica plašo interesentu pulku un kā apstiprinājumu tam citēja 19.gs.Eiropas apceļotāja Krostofera Broces novērojumu, ka latvieši esot pilnīgi traki uz cimdiem, jo nevienai Eiropas tautai nav tik daudz cimdu kā latviešiem.


Viena no cimdu adītājām, kura dalījās savos cimdu stāstos, bija Natālija Logina. Viņa ne tikai uzaudusi Ikšķiles un Tīnūžu jostas, bet ir daudzu rakstainu cimdu autore. Savu adītprasmi Loginas kundze iemācījusies jau bērnībā, ganu gaitās ejot, kad, kaut ar kļūdām, bet noadījusi savu pirmo cimdu pāri. Viņas darinātie cimdi priecē ne tikai ģimenes locekļus, bet arī aizceļuši uz ārzemēm. Arī pārējās adītājas cēla priekšā savus cimdus, dalījās stāstos un atklāja cimdu adīšanas noslēpumus.


Par godu Latvijas simtgades svinībām, visā valstī notiek akcija "Cimdotā Latvija", kurā aicina godināt latviskās vērtības. 18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Imants Ziedonis rakstījis: "Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna un krievu kokgriezumiem..."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42639

2018. gada 5. novembrī, 00:27, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet