Atgriezties pie raksta

Ikšķilē Lāčplēša dienā brīvdabas kino "Rīgas Sargi"

Brīvdabas kino vakars notiks par godu Lāčplēša dienai. Brīvdabas kino būs iespējams sildīties pie izveidotiem ugunskuriem un cienāties ar Zemessardzes un Jaunsardzes tēju.

Brīvdabas kino demonstrēs plkst.20 Ozoliņa skvērā pretīm Ikšķiles novada domei (Ikšķilē, Peldu iela 22).


"Rīgas sargi" ir Latvijā uzņemta vēsturiska filma par 1919.gada novembra notikumiem Latvijas brīvības cīņu laikā. Filma uzņemta no 2004. līdz 2007.gadam, īpaši filmas uzņemšanas vajadzībām uzceltā kinopilsētā Cinevilla. "Rīgas sargi" jau piektajā tās rādīšanas nedēļā kļuva par skatītāko latviešu filmu, kas tapusi pēc neatkarības atgūšanas, kad to bija noskatījušies vairāk nekā 123 000 skatītāju.


Pirmais pasaules karš ir beidzies. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa — gan par Elzas sirdi, gan par jaundibināto Latvijas valsti — vēl tikai priekšā.


Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un šķiet, ka vienīgā Latvijas cerība iepretī vācu pārspēkam ir sabiedroto valstu atbalsts. Taču Mārtiņš ar saujiņu drošsirdīgo ir gatavs cīnīties. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42690

2018. gada 10. novembrī, 15:40, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

xa xa • 2018. gada 11. novembrī, 10:21
Tēju dos zemsargi un jaunsargi, šņabis jāņem līdzi pašiem.
Skaties • 2018. gada 10. novembrī, 21:59
Pl 20.00

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet