Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novadā aizvadīti Lāčplēša dienas pasākumi Foto

11.novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā tiek iedegtas sveces un lāpas, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī un godinot Latvijas brīvības cīnītājus.

Jau tradicionāli 11.novembrī arī Ikšķiles novadā notiek plaša pasākumu programma. Lāčplēša dienas ieskaņā Tīnūžu tautas namā tika rādīta Lielvārdes pensionāru biedrības teātra "Paši" iestudētā Mārtiņa Zīverta varoņdrāma "Tīreļa purvs" un atklāta Marka Dāvida Logina origami personālizstāde "Tikai papīrs". Savukārt pēc tam visi pulcējās pie Tīnūžu tautas nama, lai kopīgi iedegtu sveces Latvijas kontūrā, dotos Lāpu gājienā uz Lejastīnūžu karavīru kapiem, kā arī sasildītos ar karstu zupu, vārītu uz ugunskura.


Savukārt Ikšķilē simtiem cilvēku devās lāpu gājienā uz Ikšķiles Vecajiem kapiem, kur par godu kritušajiem karavīriem tika noturēts klusuma brīdis, bet tad ceļš turpinājās uz Ozoliņa skvēru.


Šeit notika Lāčplēša dienas svinīgais brīdis. Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone sacīja pasākumā ievadvārdus: "Esiet sveicināti Lāčplēša dienā! Šie ir Latvijas kara varoņu svētki. Ejot lāpu gājienā garām Ikšķiles vecajiem kapiem, mēs noliecām galvas varoņu priekšā, kas nežēloja dzīvības, citu cilvēku un dzimtenes dēļ. Un mūsu piemiņas brīdis notiek pie likteņupes Daugavas, kur netālu atrodas arī Nāves sala."


Vēsturiskajā dienā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Šis gads Latvijai ir īpašs gads - simtgades gads. Un šie vēstures notikumi, kas notika pirms deviņdesmit deviņiem gadiem, ir ļoti būtiski mūsu Latvijas valstij. Šī izcīnītā kauja ir apliecinājums, ka mēs savu valsti esam izcīnījuši, neviens šo valsti nav dāvinājis. Mūsu senči lējuši asinis, lai mēs dzīvotu savā valstī, lai mēs varētu savā valstī saimniekot, noteikt to kārtību, kādā gribam dzīvot." Lāčplēša dienai veltītajā piemiņas brīdī savu svētību tautai sniedza Ikšķiles ev.lut.Sv.Meinarda draudzes mācītājs Dzintars Laugalis, savukārt svinīgo solījumu deva jaunie jaunsargi un jaunsargu kandidāti.


Pēc pasākuma uz brīvdabas kino skatuves tika rādīta filma "Rīgas sargi", bet Ikšķiles novada pašvaldībā jaunie jaunsargi saņēma apliecības. Svētku brīdī jaunsargus sveica arī domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.


Lāčplēša diena ar sveču un lāpu liesmām simboliski iedegusi patriotu mēnesi - novembri.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42695

2018. gada 12. novembrī, 00:41, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Ģimene • 2018. gada 12. novembrī, 10:03
Bērni ir paaugušies un pirmo reizi devāmies gājienā. Tas bija tik aizkustinoši. Bija tāda sajūta, ka visa Ikšķile ir kopā. Un kas pa bungu ansambli, un piemiņas pasākums pie pašvaldības. Superīgi! Nākamgad atkal iesim Lāčplēša dienas gājienā. Nemaz nav jābrauc uz Rīgu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet