Atgriezties pie raksta

Latvijas simtgades svinības Ikšķilē izskan ar Uguns šovu Foto

Latvijas valsts jubilejas priekšvakarā Ikšķiles estrādē norisinājās pasākums "Gaisma rakstos un dziesmās".

"Mēs esam savas valsts un sava novada patrioti, esam ļoti nacionāls novads," savā apsveikuma uzrunā uzsvēra Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, atskatoties visai Latvijai nozīmīgiem notikumiem bagātajā Ikšķiles vēsturē un lepojoties par novada sasniegumiem un attīstību mūsdienās.


Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa atklāja, ka viņš ir lepns saukt sevi par ikšķilieti nu jau piecus gadus: "Kad es ierados Ikšķilē, es varu teikt, ka es tajā iemīlējos. Es domāju, ka jums katram ir tāda sajūta, ka Ikšķiles novads ir vislabākais un visprestižākais. Jūs varat lepoties ar to, ka esat ikšķilieši."


Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone aicināja visus savienoties spēkā, lai esam stipri iet cauri grūtībām, par kurām mēs vēl nekā nezinām. "Lai tīras sirdis ir tiem, kam ir vara un drosme, kam ir gaišs prāts, lai ik katram ir prieks strādāt un baudīt sava darba augļus. Lai katrs no mūsu bērniem pazīst prieku un ikvakara glāstus. Lai mūsu Latvija svētīta mūžīgam augšupceļam!"


Ikšķiles novada izglītības iestādēs par godu Latvijas simtajai dzimšanas dienai notika daudz un dažādu pasākumu. Arī pārējiem ikšķiliešem bija iespēja ieklausīties jaunās paaudzes lasītajā dzejā un sacerētajā Valsts prezidenta uzrunā.


Pasākuma organizatori dalībniekus un apmeklētājus aicināja uzvilkt rakstainos cimdus un piedalīties akcijā "Cimdotā Latvija", jo tieši cimdi vislabāk no paaudzes paaudzē nes vēsti par latvisko gaumi, amata prasmi un tradīcijām. Cimdi rokās bija ne tikai skatītājiem un dziedātājiem, bet arī kordiriģentiem.


Pasākumā piedalījās folkloras ansamblis "Stiprās sievas", Ikšķiles Tautas nama jauktais koris "Ikšķile", sieviešu koris "Soare", Ikšķiles vidusskolas un Tīnūžu sākumskolas kori.


Pasākuma kulminācija bija Uguns šovs, kas sajūsmināja skatītājus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42752

2018. gada 18. novembrī, 10:27, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jaunogre • 2018. gada 19. novembrī, 11:36
Visu vasaru braucām uz pasākumiem Ikšķiles estrādē. Arī šoreiz izbaudījām aizkustinošu vakaru. Cepuri nost, kas izdomāja cimdiņu godināšanu. Kad koristi pacēla simtiem cimdotās rociņas, nu tur bija ko redzēt. Arī mūsu Ome bija laimīga, jo mūsmājās visi cimdu krājumi tika iztukšoti. Paldies par uguns brīdi uz karogu fona. Nu vareni! Ar to arī Ikšķile atšķīrās no citiem.
Vaidelotis PS • 2018. gada 18. novembrī, 20:22
Atvainojos par kļūdu: vinā asinsdarbu turpinātājs....
Vaidelotis • 2018. gada 18. novembrī, 20:20
Uguns mūsu senčiem bija svētums. Ne jau velti mums viena no svarīgākajām svētzīmēm ir Ugunskrusts. Uzteicot ikšķiliešus par ugunšovu (nosaukums gan nepiemērots un nelatvisks), nav saprotama ikšķiliešu tolerance pret mūsu senču svētumu un brīvības slepkavotājiem ar "svēto"meinardu ( mūks meinhards) priekšgalā. Vai tad nepietiek ar to, ka mūsu senču izkāvēju barvedim meinardam pieminekli uzslējis mūsdienās vēl dzīvais viņa asinsdarbu turpinātšajs komunistu okupācijas gados čekists savickis?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet