Atgriezties pie raksta

Pasniegti apbalvojumi "Goda novadnieks" un "Ikšķiles novada Gada cilvēks" Foto

17.novembrī Tīnūžu Tautas namā  notika Latvijas simtgadei veltītais svinīgais pasākums "Jo es zinu, ka man jābūt Latvijā!", kura laikā tika godināti novada izcilākie cilvēki.

Klātesošos  uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Latvijas valsts svētku priekšvakarā mēs īpaši aizdomājamies, kāda vieta ir Ikšķilei šajā daudzkrāsainajā mozaīkā."


I.Trapiņš atklāja, ka Ikšķile piedzīvojusi jau cienījamu vecumu, tai šogad apritējuši jau 833 gadi. Un visu šo laiku Ikšķiles vēsture ir bijusi cieši saistīta ar Latvijas vēsturi, sākot jau ar bīskapu Meinardu, kurš sāka sludināt kristietību Baltijas teritorijā. Tas ir laiks, ko varētu nosaukt par sākumu mūsu Latvijas valstij. Arī turpinājumā bijuši daudzi vēsturiski procesi un notikumi, kuros Ikšķiles vārds bijis saistīts ar Latviju. 


Pirmā Pasaules kara laikā, kad veidojās pirmie latviešu strēlnieku pulki, daudzas kaujas notika Ikšķiles teritorijā, tostarp arī Mazās Juglas kaujas un Nāves salas notikumi. Tas liecina par to, ka mums, latviešiem, bija jāizcīna sava valsts. 


Ikšķile iegājusi Latvijas valsts dibināšanas vēsturē arī ar faktu, ka Latvijas Nacionālā teātra skatuves noformējumu, kad te 1918.gada 18.novembrī tika proklamēta Latvijas valsts, veidojis Ikšķiles mākslinieks un scenogrāfs Jānis Kuga. 


I.Trapiņš visus novada iedzīvotājus un svinīgā pasākuma viesus sveica nozīmīgajā valsts jubilejā, novēlot Latvijai, kurā ir tik skaistas ainavas, upes, ezeri, meži un lauki, saules mūžu!


Pasākuma ietvaros  jau septīto gadu tika pasniegti Ikšķiles novada pašvaldības piešķirtie apbalvojumi "Goda novadnieks" un "Ikšķiles novada Gada cilvēks", godinot tos novadniekus, kas ieguldījuši savu artavu Ikšķiles novada labā.


Tituls "Gada cilvēks 2018" piešķirts privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Ķiparu nams" vadītājai Sandai Reikmanei - par ieguldījumu Vislatvijas projekta apmācību programmā "Stop 4-7" un privātās pirmsskolas izglītības iestādes "Ķiparu nams" 10 gadu jubilejā.


Titulu "Goda novadnieks" par nozīmīgu ieguldījumu vispārcilvēcisko vērtību stiprināšanā un Ikšķiles novada sabiedriskās dzīves veidošanā saņēma Ikšķiles ev. luteriskās Sv.Meinarda draudzes mācītājs Dzintars Laugalis.  


Titulu "Goda novadnieks" saņēma  Ikšķiles un Tīnūžu Latvijas Tautas frontes nodaļu vadītājs no 1988.gada līdz 1991.gadam, pirmais Ikšķiles izpildkomitejas priekšsēdētājs, Ikšķiles pašvaldības vadītājs Pēteris Romanovskis. Apbalvojums piešķirts  par nozīmīgu ieguldījumu pilsoniskās apziņas aktivizēšanā Latvijas Atmodas gados Ikšķiles novadā un Latvijas Tautas frontes 30.gadskārtā.


Svinīgajā pasākumā piedalījās Ikšķiles novada amatierkolektīvi: pūtēju orķestris "Ikšķile", deju kolektīvi "Upe", "Godi" un "Spole", "Vijas", vokālie ansambļi "Nona", "Gaudium", "Tikai tā", "Vivo", "Saulgrieži" un folkloras draugu kopa "Saulesmeitas".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42754

2018. gada 19. novembrī, 19:40, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

pietuvinātās personas • 2018. gada 20. novembrī, 18:57
Par gada cilvēks. Par kādiem nopelniem? Aiz matiem pievilkti.
<? • 2018. gada 20. novembrī, 13:10
Ko viņš Ikšķilē sadarijijis?
? • 2018. gada 20. novembrī, 10:14
Kāpēc Grīnbergam meko neiedeva?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet