Atgriezties pie raksta

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Tīnūžu bibliotēkā Foto

Tīnūžu bibliotēkā, tāpat kā daudzās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un citu Ziemeļu valstu bibliotēkās, 21.novembrī notika grāmatu lasījumi sveču gaismā.

Bibliotēkā ciemojās Tīnūžu sākumskolas 4.klases skolēni ar savu audzinātāju Valdu Sidorovu. Bērni lasīja fragmentus no zviedru rakstnieku Eliasa un Agneses Volundu grāmatas "Rokasgrāmata supervaroņiem" par Lisu, kuru jaunajā skolā apceļ bariņš zēnu un kura, slēpjoties no vajātājiem pilsētas bibliotēkā, kādu dienu atrod plauktā grāmatu, kur aprakstīts, kā sevi uztrenēt, lai kļūtu par supervaroni.


Skolēni jau bija iepazinušies stundās ar grāmatas saturu un sprieduši, kas ir mobings, kas ir varonība. Izlasot visus piedāvātos fragmentus (grāmata vēl tiek tulkota latviešu valodā un, cerams, drīz tiks izdota), turpinājām diskutēt, kas īsti ir varoņi un varonība, kā tā izpaužas ikdienā.


Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, kas parasti norisinās novembra trešajā nedēļā, ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību "Norden" Latvijā.


Ziemeļvalstīs projekts norisinās jau 22.reizi, Latvijā  - 21.reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šogad bērni, jaunieši un pieaugušie tika aicināti iepazīt Ziemeļvalstu literatūras varoņus, jo "Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas 2018" tēma ir Ziemeļvalstu varoņi. Šī gada Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas varoņu tēma caurvij visus skaļi lasāmos lasāmos fragmentus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42783

2018. gada 23. novembrī, 07:40, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet