Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novads pretendē uz Ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulu Foto

Pirmdien Ikšķiles novadā notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018" vērtēšanas komisijas izbraukuma sēde.

15.novembrī sākās konkursa otrā kārta, kuras ietvaros komisija dodas uz konkursa finālā iekļuvušajām pašvaldībām. Konkursa otrajā kārtā tika izvirzītas Ikšķiles novada, Jūrmalas pilsētas, Ozolnieku novada, Olaines novada, Siguldas novada, Preiļu novada,  Alūksnes novada, Jēkabpils pilsētas un Daugavpils pilsētas pašvaldības.


"Ģimenei draudzīgāko pašvaldību noteikšanai pirmajā kārtā tika ņemti trīs kritēriji – pašvaldības budžeta ieguldījums ģimeņu pakalpojumu attīstībā, dzimstības līmenis novadā, kā arī tika ņemts vērā iedzīvotāju balsojums. Pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu apkopošanas Ikšķiles novads ir izvirzījies deviņu labāko pašvaldību vidū, ar kurām iepazīstamies klātienē. Ir lietas, kur Ikšķiles novads pārspēj pārējos finālistus, bet ir arī lietas, kuras būtu nepieciešams pilnveidot," norāda VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.


Tikšanās laikā pašvaldībā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš informēja par Ikšķiles novada izaugsmi un attīstību, par ko liecina arī strauji pieaugošais iedzīvotāju skaits, kas šī gada jūlijā sasniedza 10 000 novadā deklarēto iedzīvotāju.


Ikšķiles novadu par savu dzīvesvietu pārsvarā izvēlas jaunas ģimenes ar bērniem, tāpēc pašvaldība īpašu uzmanību pievērš tieši šīs iedzīvotāju grupas atbalstam. Par vienu no pašvaldības galvenajām prioritātēm kļuvusi izglītība un ar to saistītās sfēras.


Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa prezentēja viesiem līdz šim paveikto: "Būtiskākais Ikšķiles novadā ir tas, ka mēs esam Pierīgā vienīgā pašvaldība, kurā nav rindu uz vietām pirmskolas izglītības iestādēs. Iepriecina, ka mums ir plašs Veselības un sociālo lietu pārvaldes pakalpojumu klāsts, tajā skaitā daudzbērnu ģimenēm un citām iedzīvotāju grupām. Protams, ne mazāk svarīgi ir infrastruktūras objekti, ko atjaunojam un radām no jauna."


Īpaša uzmanība tiek pievērsta novadā dzīvojošām daudzbērnu ģimenēm. Pašvaldība šīm ģimenēm piešķir pabalstu 35 eiro mēnesī par katru bērnu, kurš apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, un 15 eiro par katru bērnu, kurš mācās pamatizglītības vai vidējās izglītības iestādē.  Pabalsts sedz pusi no ēdināšanas izdevumiem. Bērnu ēdināšanai domātais pabalsts vecākiem tiek maksāts visu kalendāro gadu, ne tikai mācību laikā. Kopumā novadā ir 241 ģimene, kura saņem bērnu ēdināšanas pabalstu.


Daudzbērnu ģimenēm ir tiesības saņemt arī 50% atlaidi veselības veicināšanas pakalpojumiem, mācību maksai mūzikas un mākslas skolā, kā arī 50 vai pat 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim.


Šogad izmaiņas skars arī vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu. Ja līdz šim vecāki bērna piedzimšanas gadījumā saņēma 150 eiro pabalstu, neņemot vērā nekādus kritērijus, tad novembra domes sēdē plānots diferencēt pabalsta saņēmējus. Ja novadā deklarējies viens no vecākiem, tad pabalsts saglabāsies līdzšinējā apmērā, ja abi vecāki – tiks izmaksāts 250 eiro liels pabalsts.


Pašvaldība arī turpmāk plāno atbalstīt novada ģimenes ar bērniem. No nākamā gada janvāra visiem bērniem, kuri apmeklē pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, no sešu gadu vecuma divreiz mēnesī būs nodrošināts baseina apmeklējums jaunajā bērnudārzā "Čiekuriņš", tiks uzsākta jaunas multifunkcionālās halles, kurā arī būs peldbaseins, būvniecība, kā arī sporta skolas dibināšana. Lai bērni varētu droši pārvietoties ar velosipēdiem, ceļa posmā Tīnūži-Ikšķile tiks izbūvēts veloceliņš. Plānots paplašināt Ikšķiles novada Mūzikas un mākslas skolas telpas, lai varētu uzņemt visus interesentus, kas vēlas apgūt mākslu un mūziku. 


Viesus ieinteresēja iecere Ikšķiles vidusskolas ēdnīcā ar nākamo mācību pusgadu 5-12.klašu skolēniem ieviest pašapkalpošanos, lai skolēni var izvēlēties ēdienus un sev vēlamo daudzumu.


Pēc prezentācijām domes vadība, kā arī Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna un Veselības un sociālo lietu pārvaldes vadītāja Gunda Gunta Rudene  atbildēja uz vērtēšanas komisijas uzdotajiem jautājumiem.


Vizītes turpinājumā viesi apmeklēja pirmsskolas izglītības iestādi "Čiekuriņš", Tīnūžu sākumskolas filiāli "Muižiņa" un Veselības un sociālo lietu pārvaldi.


Konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018" rezultāti tiks paziņoti 12.decembrī. Viena no pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems 30 000 eiro naudas balvu. 


Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētāja – 15 000 eiro balvu. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā.


Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42800

2018. gada 26. novembrī, 20:16, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to Māmiņa • 2018. gada 30. novembrī, 09:35
Pirms tika reorganizēta ēdināšana "Urdaviņā", tur ēdienkarti pavāriem satādīja viena Tīnūžu b/d apkopēja, liekas Brigmane, un pavāri bija spiesti gatavot ēdienus, kurus berni neēda. Taisnība, ka tādai nejēdzībai punktu pielika dome ar Batņas kungu.
>poga • 2018. gada 29. novembrī, 14:48
Ne tikai Ogrei vajadzētun pamācīties, bet gan visiem kaimiņu novadiem. Vismaz tuvāko 100 km rādiusā tāds līmenis,kāds ir Ikšķiles pašvaldībā attieksmē pret bērniem un ģimenēm, nav manāms.
poga • 2018. gada 29. novembrī, 12:53
Ogre pamācīties vajadzetu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet