Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada iedzīvotāji izjautā pašvaldības vadību

28.novembrī notika kārtējā Ikšķiles novada pašvaldības vadības preses konference, kurā domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa atbildēja uz iesūtītajiem iedzīvotāju jautājumiem. Preses konferenci vadīja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.

Preses konferences ievadā I.Trapiņš informēja par būtiskākajiem 28.novembra domes sēdē pieņemtajiem lēmumiem.


Šajā sēdē pieņemts lēmums piešķirt naudas balvas Ikšķiles novada politiski represētām personām 50 eiro apmērā, kas ir dāvana Ziemassvētkos. Veicot grozījumus saistošajos noteikumos "Par pašvaldības kompensācijām un naudas balvām Ikšķiles novada iedzīvotājiem" turpmāk bērna piedzimšanas pabalsts, ja abi vecāki deklarēti Ikšķiles novadā, būs 250 eiro līdzšinējo 150 eiro vietā. Savukārt, ja Ikšķiles novadā deklarējies viens no vecākiem, pabalsts saglabāsies līdzšinējā apmērā.


Vēl ļoti būtisks lēmums ir par jaunā Ikšķiles novada teritorijas plānojuma izstrādes uzsākšanu. "Iepriekšējais novada teritorijas plānojums tika apstiprināts 2011.gadā, un esam secinājuši, ka jāiet laikam līdzi, jo novads strauji attīstās, un nepieciešamas teritorijas plānojuma izmaiņas," norāda I.Trapiņš. Kā vienu no novadam būtiskiem lēmumiem, pašvaldības vadītājs akcentē Agijas Jaunbērziņas iecelšanu amatā par Ikšķiles novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāju, jo iepriekšējā vadītāja Dzintra Švirkste ir atstājusi šo amatu.


Preses konferences turpinājumā I.Trapiņš un Č.Batņa atbildēja uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem.


Atsaucoties uz plaši izskanējušo informāciju par plānoto Administratīvi teritoriālo reformu, iedzīvotāji vēlas zināt, kāda ir tās virzība un kāda ir Ikšķiles pašvaldības nostāja šajā jautājumā.


I.Trapiņš: "Diskutējot ar saviem kolēģiem gan Latvijas mērogā, gan Pierīgas pašvaldību apvienībā, esam nonākuši pie secinājuma, ka reformai jānotiek to iedzīvotāju labā, kas dzīvo novadā un saņem dažādus pakalpojumus. Pierīgas pašvaldības maksā ievērojamas summas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Tas vien liecina, ka mēs esam pašpietiekami un spējam nodrošināt pakalpojumu grozu, kāds ir ne visos reģionālajos centros. Pierīgas pašvaldībām ir vienots viedoklis, ka mēs neatbalstām mūsu novadu reformēšanu." 


Č.Batņa: "Arī Ikšķiles novada pašvaldības vadības, deputātu un novada iedzīvotāju vēlēšanās ir saglabāt patstāvīgu novadu. Ikšķiles novadu iedzīvotāji izvēlējušies dēļ stratēģiski nozīmīgās vietas, zaļās vides, Daugavas, atpūtas iespējām Zilajos kalnos. Diskusijas, protams, būs, mēs darīsim visu, lai Ikšķiles novads paliktu patstāvīgs." 


Vai rekonstruējot ceļu Ikšķile-Ropaži ir plānota gājēju ceļa izbūve posmā Tīnūži-Ikšķile, jo šo ceļu izmanto skolēni, kuri dzīvo Tīnūžu pagastā, bet mācās Ikšķiles vidusskolā?


I.Trapiņš: "P10 auto ceļa posma Ikšķile-Tīnūži projektā ir iekļauts gājēju un veloceliņš līdz Kaparāmuru krustojumam. Komunicējot ar VAS "Latvijas valsts ceļi" pārstāvjiem, izteicām piedāvājumu, ka arī pašvaldība varētu piedalīties šī projekta īstenošanā. Konceptuāli ir pieņemts lēmums, plānojot budžetu, paredzēt līdzekļus un izstrādāt tehnisko projektu no Kaparāmuru krustojuma līdz Tīnūžu aplim un tālāk līdz Ceplīšu krustojumam." 


Č..Batņa: "Īstenojot izglītības iestāžu reorganizāciju, kuras rezultātā Tīnūžos ir tikai sākumskola, tas būtu pašsaprotami, ka skolēni, kas pēc 6.klases turpina mācības Ikšķiles vidusskolā, varētu doties pa veloceliņu uz Ikšķili. 5 km garais veloceliņš veicinātu veselīgu dzīvesveidu, kā arī socializēšanos starp Ikšķili un Tīnūžiem. Ja tiks veikta ceļa rekonstrukcija, tad paralēli tam tiks domāts par veloceliņa projektēšanu un izbūvi."


Ceļi un ielas ir viena no aktuālākajām problēmām novadā, jo pašvaldība ikreiz saņem jautājumus par ceļiem, gājēju ietvēm. Šajā reizē iedzīvotāji vēlas zināt, vai tiks izbūvēta ietve un atjaunots apgaismojums Daugavas prospektā posmā no Ikšķiles dzelzceļa stacijas līdz šosejas tunelim, jo šajā posmā, tāpat blakus esošajā Sūniņu ielā, gājējiem jāpārvietojas pa ceļa braucamo daļu.


Č.Batņa: "Jā, šī problēma ir aktuāla. Sūniņu ielu izmanto arī vecāki, lai nogādātu bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādi "Urdaviņa". Pašvaldība ir pieņēmusi konceptuālu lēmumu par multifunkcionālas sporta halles ar baseinu būvniecību Lupīnu ielā, un līdz ar to mēs nākamgad plānojam izprojektēt un uzbūvēt gājēju celiņu no bērnudārza "Urdaviņa" pa Sūniņu ielu, Daugavas prospektu, līdz Lupīnu ielai, lai vecākiem, bērniem un visai sabiedrībai kopumā būtu droša pārvietošanās šajā ceļa posmā. 


Iedzīvotāji pašvaldībai iesūtījuši fotogrāfijas, kurās redzamas lielas peļķes Dainu ielā, jautājot, kad tiks sakārtota šī iela, lai gājēji varētu bez bažām pārvietoties arī lietus un sniega apstākļos?


I.Trapiņš: "Šajā ielā nākamgad tiks realizēta ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektu "Ikšķiles  ūdenssaimniecības attīstība" II kārta, kuras ietvaros tiks izbūvēta arī lietus ūdens kanalizācija. Šie darbi varētu iesākties jau šī gada nogalē. Pašvaldības darba plānos perspektīvā ir Dainu ielas rekonstrukcija, bet tā nenotiks tuvākajā laikā."


Attiecībā uz iedzīvotāju jautājumiem par kanalizācijas izbūves gaitu novadā, I.Trapiņš ieteica visiem inetresentiem ielūkoties INPSIA "Ikšķiles māja" mājaslapas sadaļā "Ūdenssaimniecība", kur var atrast detalizētu informāciju gan par jau izbūvētajiem kanalizācijas tīkliem projekta I kārtā, gan arī par plānotajiem darbiem II kārtā.


Preses konferences noslēgumā tika izlozēti pieci jautātāji, kuri dāvanā saņems fotoalbumu "Ikšķiles novads Latvijas simtgadē", kas ir pašvaldības veltījums valsts jubilejā. 


Preses konferencei varēja sekot arī tiešraidē Ikšķiles novada pašvaldības Facebook profilā. Nākamā preses konference plānota 19.decembrī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42820

2018. gada 29. novembrī, 08:10, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

$ • 2018. gada 4. decembrī, 13:18
Skaņu noregulējiet tām konferencēm.Vai arī runātājiem jāmācās neburbulēt zem deguna.Ja gribas publiski grozīties un gozēties,tad pie runas kultūras un izrunas laikam būtu jāpiestrādā.
<Anete • 2018. gada 2. decembrī, 00:18
Kad ikšķili pievienos Ogrei tad arī būs šāds pasākums. Ikšķile jau tāds miests vien ir Trapina kolhozs. Bet kārtīgam kolhozniekam vajaga arī pilsētu kur var ar jaunajām galošām pastaigāties.
poļu vepris • 2018. gada 30. novembrī, 12:40
Abet Ķegumā pašvaldībai var prasīt un taujāt ko tik vien gribi, džaguens un jaunais sulainītis tik un tā patiesību neteiks un melos tā ka auss kust.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet