Atgriezties pie raksta

Tīnūžos tiksies projekta "DaugavAbasMalas" dalībnieki

11. decembrī Ikšķiles novadā biedrība "Zied zeme" noslēgs sadarbības projekta "DaugavAbasMalas" konferenču ciklu, kas oktobrī un decembrī norisinājās ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju.

Pēdējā daugaviešu satikšanās notiks Tīnūžu Tautas namā no plkst.11 līdz 16. Uz šo konferenci aicināts ikviens interesents, lai kopīgi izvērtētu projekta "DaugavAbasMalas" rezultātus un noteiktu turpmākās rīcības.


Kopumā aizvadītas jau septiņas "DaugavAbasMalas" satikšanās, un katra no konferencēm tika veltīta savai tēmai, kas deva iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas. Ikšķilē notiks pēdējā – astotā – daugaviešu satikšanās.


Sadarbības projekts "DaugavAbasMalas" uzsākās šī gada vasarā ar tās pirmo posmu - unikālo Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, un noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 km garumā.


Rezultātā sadarbībā ar karšu izdevniecību "Jāņa sēta" ir tapusi interaktīvā karte, kurā ir iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas un 1km attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī ir izstrādāts pētījums par normatīvajiem aktiem, kas regulē ūdensmalu attīstību pašvaldības, kas robežojas ar Daugavu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42831

2018. gada 30. novembrī, 10:58, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet