Atgriezties pie raksta

Tomēniešus uz referendumu vedīs ar skolēnu autobusu

Jau ilgāku laiku Tomes iedzīvotāji izjūt diskomfortu, ko sagādājusi autobusa reisu samazināšana maršrutā Ogre – Bekuciems – Ogre. Savu sāpi pagasta ļaudis pauduši arī Latvijas Televīzijas raidījumam „Panorāma”, taču, kā liecina reālā situācija, vismaz pārskatāmā nākotnē pagasta iedzīvotājiem būs jāsamierinās ar trim reisiem dienā ierasto četru vietā.

Atsakās „dzenāt” tukšu autobusu
Šos maršrutus nodrošina SIA „Ogres Autobuss”, kas atteicās pilnā apjomā veikt pasažieru pārvadājumus, jo tie bija kļuvuši nerentabli. Autobusu, kas atiet no Ogres 10.35 un 11.15 no Bekuciema, nolēma atcelt, jo nereti to izmantoja vien daži pasažieri, dažreiz tas vispār brauca tukšgaitā.


710 lati mēnesī pašvaldībai ir par daudz
SIA „Ogres Autobuss” vadība piekrita atjaunot atceltos reisus tikai tādā gadījumā, ja pašvaldība segs radītos zaudējumus (to pašizmaksa ir Ls 710 mēnesī). 5.decembra Finanšu komitejas sēdē deputāti akceptēja priekšlikumu noslēgt līgumu ar SIA „Ogres Autobuss” par izmaiņām maršrutā Ogre –Bekuciems – Ogre, apsolot segt maršrutu nodrošināšanas rezultātā radušos zaudējumus.


Taču šāgada budžeta prognozes nav tik cerīgas, lai varētu atļauties no pašvaldības budžeta nodrošināt šo reisu, tāpēc pašvaldība meklēs citus risinājumus, kā palīdzēt saviem iedzīvotājiem, informē Ķeguma novada domes izpilddirektore Nelda Sniedze.


Pie ārsta nogādās ar pašvaldības transportu
Strādājošie un studenti priekšpusdienā kursējošo autobusu neizmanto, norāda N.Sniedze. Atjaunot šo reisu lūdza galvenokārt tie Tomes iedzīvotāji, kuriem jānokļūst novada centrā pie ārsta vai, piemēram, kā šajā sestdienā - uz referendumu.


Tomes pagasta iedzīvotājiem, kas ikdienā izmanto sabiedriskā transportu, šajā dienā mājās nebūs jāpaliek, jo uz referenduma norises vietu un atpakaļ viņus vedīs divi pašvaldības norīkoti autobusi, kas ikdienā pārvadā skolēnus.


„Savukārt citā laikā pašvaldība varētu veikt neregulāros reisus, kas būtu nesalīdzināmi lētāk,” norāda N.Sniedze. Un turpina: „Tomes iedzīvotājiem šajā laikā nav intereses braukt uz Ogri, viņiem jānokļūst Ķegumā. Cilvēki varētu vienoties, kad viņiem izdevīgāk braukt un informēt pagasta pārvaldnieku, kurā laikā nepieciešams transports.”


Nokļūt Ķegumā, kas atrodas 8 km attālumā no Tomes, pie ārsta arī šobrīd nav problēma. „Ja pie ģimenes ārsta piesakās sasirdzis pacients, arī šobrīd ar sociālā dienesta starpniecību viņu var nogādāt pie ārsta un atpakaļ uz mājām,” skaidro N.Sniedze.


Gaidot autobusu, varēs sērfot internetā
Pašvaldība apsvērusi arī iespēju tautas namā pēc rekonstrukcijas ierīkot publiskās piekļuves internetu, lai, gaidot autobusu, cilvēkiem būtu kur lietderīgi pavadīt laiku un nevajadzētu bezmērķīgi klīst pa ielām. Ķegumā plānots uzcelt arī dienas centru, kur cilvēki varēs uzturēties, kamēr gaida autobusu.


N.Sniedze piebilst, ka citās novada apdzīvotās vietās, kā, piemēram, Rembatē un Glāzšķūnī, esot vēl lielākas problēmas ar sabiedrisko transportu, bet Tomes iedzīvotājiem tiek nodrošināti trīs reisi dienā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/19071

2012. gada 12. februārī, 23:59, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

kelvin smith • 28. oktobrī, 21:18
Vai jūs esat salauzts ilgu laiku, un jūs joprojām domājat, kā finansēt savu biznesu vai samaksāt parādu? Tāpēc mēs visiem klientiem atvieglojam ātrā kredīta saņemšanu ar 2% procentu likmi. Mēs esam valdības apstiprināti, un mēs sniedzam aizdevumu gan tālu, gan tuvu, pirmie piesakāmies jebkāda veida aizdevumiem. Mēs izsniedzam aizdevumu privātpersonām, uzņēmumiem, biznesa organizācijām un uzņēmumiem. Mēs esam ātri, dinamiski un uzticami. Ieinteresētajam pretendentam nekautrējieties sazināties ar mums pa e-pastu: kelvinsmithfunds@yahoo.com
Nav cilvēks • 2014. gada 24. jūlijā, 11:01
- sieviete.
lora • 2014. gada 21. martā, 20:21
kads apsurds TOMES iedzivotaji nevar no rita tik uz 7darbu jo autobus iet 8 tas ir par velu jo ogre ienak 8.30.kapec nevaretu palaist ap7 no rita.to autobusu 10.45 palaist ,pirmdienas,trešdienas,kad pie ģimenes arsta ir analižu dienas.jo ik menesi es eju nodot asins analizes,vienmer uz tomi ceļu mēroju ar kajam.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet