Atgriezties pie raksta

Ruta Andersone prezentēs savu grāmatu par Tomi

Ķeguma tautas namā 2. martā plkst. 12.00 visi aicināti uz iepazīšanos ar grāmatu "Tomes pagasts. Laiki un cilvēku likteņi ", izstādes atklāšanu un sarunām pie tējas tases.

Nupat iznākusi Rutas Andersones otrā grāmata par Tomi un tās ļaudīm "Tomes pagasts. Laiki un cilvēku likteņi".  Šī grāmata ir turpinājums un papildinājums 1997. gadā izdotajai grāmatai "Tomes novada vēsture".


"Mans pienākums un sirdsdarbs ir pētīt un pierakstīt dzimtās puses notikumus, cilvēku likteņstāstus, lai nepazūd un neaiziet aizmirstībā laiki un cilvēku darbi gadu simteņos. Gadiem ilgi krātie, vāktie un saglabātie pieraksti, albūmi, fotogrāfijas, sadzeltējušie arhīva dokumenti u.c. devuši man iespēju uzrakstīt šo grāmatu," atklāj Ruta Andersone.


Grāmata ir subjektīva, līdzīgi kā daudzas atmiņu grāmatas, rakstīta hronoloģiskā secībā. Arhīvā pētītie dokumenti, cilvēku stāstījumi, kur katram savs atšķirīgs redzējums un atziņas, seši simti fotogrāfijas līdzinās grāmatai – albūmam.


Grāmata "Tomes pagasts. Laiki un cilvēku likteņi" ir pateicība un piemiņa Tomes  pagasta ļaužu ieguldījumam Latvijas valsts vēsturē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/23490

2013. gada 1. martā, 19:48, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

m'es • 2013. gada 2. martā, 09:49
paldies par darbu
Lunis • 2013. gada 1. martā, 20:04
Teicams vēsturisks darbs , biju uz prezentāciju pirms Ziemassvētkiem Tomē http://www.ogresbalss.lv/?p=3907

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet