Atgriezties pie raksta

Ķeguma skolēni kopīgi iekur Barikāžu piemiņas ugunskuru Foto

Šī nedēļa Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā aizritēja Barikāžu laika atceres zīmē.

Jau ieejot pirmā stāva vestibilā, skolēnus, pedagogus, darbiniekus, vecākus un skolas viesus sagaidīja Barikāžu laika notikumiem izveidota izstāde.


Izstādē izvietoti materiāli no Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas muzeja fondiem, informē muzeja vadītāja Māra Andersone.


"Ikviens var redzēt to Ķeguma novada – ķegumiešu, rembatiešu, birzgaliešu, tomiešu - vārdus un uzvārdus, kuri saņēmuši 1991.gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā. Izstāde redzami arī skolēnu zīmējumi, kas pārsvarā tapa jau pagājušajā gadā, kad atzīmējām Barikāžu 25.gadadienu. Šogad to klāstu papildinājām," stāsta Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas muzeja vadītāja Māra Andersone.


Ikdienā izstādē redzamie materiāli glabājas skolas muzejā. Kā atklāj M.Andersone, tie vēl nav visi materiāli par Barikāžu laiku un valstiskās neatkarības atjaunošanu.


"Muzejā glabājas daudzas lietas no Atmodas laikiem, ko atdevusi skolotāja Venita Bulmeistare, un citas tā laika liecības. Nezinu, vai Ķegumā vēl ir tāda vieta, kur varētu ieraudzīt fotogrāfijas, Barikāžu dalībnieku sarakstus, ko ieguvām sadarbībā ar 1991.gada Barikāžu muzeju Rīgā," saka M.Andersone.


Skolēni kopā ar skolotājiem un Barikāžu dalībniekiem stundās pārrunāja notikumus pirms 26 gadiem.


"Pirmdien mūsu skolā bija klases stundas, kurās katrs skolotājs runāja ar bērniem un stāstīja, kas ir Barikādes. Dažās klasēs šajās stundās piedalījās Barikāžu aculiecinieki - skolēnu vecāki un vecvecāki. Klases stundās skolēni skatījās arī filmas, video materiālus par šo laiku," stāsta Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Sandra Bērziņa.


2.klases skolēni neuzņēma ciemiņus, bet paši mājās uzklausīja pieaugušo stāstus par Barikādēm, nāca uz skolu un dalījās šajās atmiņās ar pārējiem skolēniem klasē.


"Vairāk nekā pusei no 26 skolēniem, kuri mācās 2.klasē, kāds no ģimenes bijis uz Barikādēm – vectēvs, vecmamma. Četriem no skolēniem Barikādēs piedalījušies vecāki," atklāj 2.klases audzinātāja Silvija Čevere.


Barikāžu nedēļas noslēgumā skolas pagalmā tika iekurts ugunskurs. Pēc tradīcijas katrs skolēns no savām mājām atnesa malkas pagali, lai iekurinātu kopīgo ugunskuru, tādējādi apzinoties, ka tikai kopā var paveikt lielas lietas.


Lai vēl vairāk tuvinātu skolēnus tā laika notikumiem un veicinātu izpratni par valsts vēsturi, nākamgad Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā plānots izspēlēt Barikāžu notikumu rekonstrukcijas spēli.


"Piesaistīsim Barikāžu dalībniekus, aculieciniekus, vēstures skolotājus, meklēsim filmu materiālus, ruporus, lai brīvā dabā varētu izspēlēt šos notikumus," atklāj S.Bērziņa.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/37736

2017. gada 21. janvārī, 12:35, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to Dzidra • 2017. gada 25. janvārī, 11:59
Nevajag pazemot. Nepiedalījāmies tajā čekas inscenētajā uzvedumā. Ka to bija saorganizējuši kaut kādi spēki, kas slēpās zem tautas frontes maskas, iespējams ka tieši VDK, bija jūtams nepārprotami. Valsts ievirze pēc "neatkarības" pasludināšanas un šodienas situācija to apstiprina.Mēs tur nebijām.
Eduards Lunis • 2017. gada 24. janvārī, 14:13
---28 janv, t.i. sestdien, pl. 10-os Aprūpes centŗā, Ķeguma lielākie nelieši rīkos saietu ar nevalstiskajām organizācijām !? Ar kādām tiesībām , nelikumiģi pie varas esošie izrīkojas ar MŪSU , BARIKĀŽU LAIKĀ IZCĪNĪTO!? SANĀKSIM UN IZSKAIDROSIM VIŅIEM , KA TIKAI MUMS IR MORĀLĀS UN LIKUMĪGĀS TIESĪBAS LEMT-TIKAI BARIKĀŽU DALĪBNIEKIEM, NEVIS KOMUNISTIEM, ZAGĻIEM PADIBENĒM! iZLUĶROTAS KOMANDIERA VIETNIEKS UN LATVIJAS ARMIJAS PAMATSASTĀVA KANDIDĀTS-EDUARDS LUNIS
Ogreniete • 2017. gada 24. janvārī, 13:23
Jā,tas bija trauksmains laiks,nebija mobilo telefonu,kad mans dēls-vidusskolnieks ar draugiem arī aizbrauca uz Rīgu,bet paldies dievam,ka nekas ļauns tai dienā nenotika.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet