Atgriezties pie raksta

Ķegumā bibliotēkas apmeklētāji bauda mākslu Foto

Ķeguma novada bibliotēkā regulāri tiek rīkotas novadā dzīvojošo mākslinieku gleznu un foto izstādes, pievēršot lasītājus ne tikai vārda, bet arī vizuālajai mākslai.

Bibliotēkas apmeklētājiem bijusi iespēja skatīt mākslinieka Jāzepa Osmaņa gleznas, fotomākslinieka Riharda Puriņa Ķeguma novada vēstures kultūras seju projekta laikā tapušos novada iedzīvotāju portretus, kas izraisīja lielu bibliotēkas apmeklētāju interesi.


"Vairākas reizes gadā mums ir Ogres Mākslas skolas Ķeguma klases audzēkņu darbu izstādes – gan diplomdarbi, gan mācību laikā tapušie darbi, Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas skolēnu zīmējumi. Nupat noslēgusies Ķeguma Tautas nama Mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde. Nav tā, ka mums būtu īpaši jāmeklē un jāaicina mākslinieki rīkot izstādes. Viņi paši piedāvā izstādīt savus darbus," stāsta Ķeguma novada bibliotēkas direktore Inese Cīrule.


Šobrīd Ķeguma novada bibliotēkas 1. un 2.stāvā skatāma mākslinieka Sandija Greiškāna grafikas - zīmējumu izstāde.


"Ar Sandiju Greiškānu mums ir diezgan ilga sadarbība, jo viņš ir mūsu novada mākslinieks. Šoreiz visi darbi ir veidoti melnbaltajā tehnikā – grafika, ogle. Izstādē daudz portretu, ainavas. Katrs darbs ir tāds, pie kura var stāvēt, skatīties un nebeigt skatīties… Daudzus cilvēkus no portretos attēlotājiem mēs pazīstam, jo tie ir vietējie – ķegumieši. Tā kā Sandijs zīmē cilvēku sejas, ieejot telpā, ir sajūta, ka mēs neesam vieni. Viņa darbi telpā rada īpašu auru," atklāj I.Cīrule.


Sandija Greiškāna darbu izstāde būs skatāma līdz 17.martam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/37740

2017. gada 22. janvārī, 13:13, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet