Atgriezties pie raksta

Ķegumā Bērnu žūrijā rekordliels dalībnieku skaits Foto

Ķeguma novada bibliotēkā noslēguma pasākumā pulcējās Bērnu un Vecāku žūrijas eksperti, lai noskaidrotu visnovērtētākās grāmatas 2016.gadā.

"Šis gads ir bijis ļoti bagāts lasītāju ziņā, jo visus 15 gadus, kopš Ķeguma novada bibliotēka iesaistījusies šajā projektā, Bērnu žūrijas ekspertu skaits vienmēr svārstījies no 23 līdz 26, bet šogad bija straujš uzplaukums. Priecē tas, ka šogad ir arī ļoti daudz zēnu," norāda Ķeguma novada bibliotēkas direktore Inese Cīrule.


Pavisam Bērnu žūrijā 2016.gada sezonā iesaistījās teju 40 bērnu, kuri izlasīja grāmatas un iesniedza aptaujas anketas. Savukārt Vecāku žūrijā pieteicās 9 dalībnieki. Katrā Bērnu žūrijas vecuma grupā bija jānovērtē sešas grāmatas, Vecāku žūrijai – četras.


Vairāki skolēni bija pacentušies izlasīt ne tikai savas, bet arī citu vecumu grupu grāmatas. Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas 4.klases skolniece Adriāna Sakne-Ostrovska atklāja, ka viņai ļoti patīk lasīt, tāpēc izlasījusi gan 5+, gan 9+ vecuma grupu grāmatas.


Visjaunākajam Bērnu žūrijas ekspertam Kristam Tolpežņikovam ir tikai seši gadi, un viņš vēl apmeklē bērnudārzu. Kristam vismīļākā no grāmatiņām ir Jura Zvirgzdiņa "Lauvas rūciens".  Tas, ka Krists par grāmatas varoņu piedzīvojumiem vēl uzzina tikai ar māmiņas palīdzību, netraucē viņam kopā ar mammu un vecāko brāli Robertu, kurš mācās 1.klasē, piedalīties žūrijā. Krista mamma – Elīna Tolpežņikova - piedalījās Vecāku žūrijā, un viņas vērtējumā 2016.gada vērtīgākā grāmata ir Noras Ikstenas "Mātes piens". Savukārt Roberts par tīkamāko atzina Ineses Zanderes grāmatu "Lupatiņu rīts".


Ķeguma Bērnu un Vecāku žūrijas vērtējums tiks apkopots ar citu novadu ekspertu vērtējumu, un tikai tad tiks noteiktas 2016.gadā Latvijā lasītākās grāmatas.


Noslēguma pasākumā žūrijas pārstāvjiem bija jāveic atjautības uzdevumi, ar kuru palīdzību bija jāatpazīst ekspertu vērtējumā noteiktās trīs populārākās grāmatas.


"Ar šo uzdevumu mēs gribējām pārliecināties, vai bērni grāmatas patiešām ir izlasījuši, tās atpazīst un prot salikt puzli no grāmatas vāka attēla. Citus gadus no burtiem bija jāsaliek virsraksti," atklāj I.Cīrule. Bērnu žūrijas grupa 15+ un Vecāku žūrija pēc izdrukātajiem citātiem mēģināja atsaukt atmiņā grāmatu, kurā tie atrodami. 


Bērnu un Vecāku žūrijas eksperti saņēma Ķeguma novada bibliotēkas Pateicības par piedalīšanos žūrijā, čaklākie lasītāji tika pie pārsteiguma balvām. Bērni piedalījās arī loterijā un našķojās ar konfektēm.


Arī ikdienā Ķeguma novada bērni un jaunieši čakli lasa grāmatas. Ķeguma novada bibliotēkas Bērnu nodaļā ir reģistrēti 546 lasītāji. "Mēs nevaram sūdzēties par lasītāju trūkumu. Pozitīvi ir tas, ka bibliotēka atrodas blakus skolai. Kamēr bērni gaida autobusu, lai pēc mācībām un pulciņu nodarbībām nokļūtu mājās, viņi šo laiku pavada bibliotēkā. Daļa izmanto datorus, bet ļoti liela daļa uzturas Bērnu nodaļas lasītavā. Ir pat bērni, kas grāmatas neņem mājās, bet lasa tās uz vietas," stāsta I.Cīrule.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/37744

2017. gada 23. janvārī, 19:07, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Udo Krafts • 2017. gada 24. janvārī, 12:33
Iepriecinoši! Lai cik augsta izglītība arī nebūtu un cik augstskolas nebeidz, nekas nespēj līdzināties tai izziņas un informācijas bagātībai, ko sniedz literatūra. It sevišķi lasīt grāmatas un tā sevi pilnveidot ir aktuāli mūsdienās, kad interneta portālos līdzās nopietnai informācijai mūsu apziņu piesārņo ar surogātinformāciju. Tas patiesi ir uzteicami, ka Ķegumā ir vēl saglabājusies interese par nezūdošām vērtībām - grāmatām. Malači bērni!
Valdis • 2017. gada 23. janvārī, 21:30
Nesen biju bibliotēkā. Palika labs iespaids! Prieks, ka cilvēkiem nezūd interese par grāmatām kā tradicionālu izziņas un izglītošanās avotu.
Jana • 2017. gada 23. janvārī, 21:21
Malači!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet