Atgriezties pie raksta

Gaiļa gadu Ķeguma jauktais koris "Lins" sagaida ar dziesmu Foto

Austrumu Jaunā gada priekšvakarā Ķeguma jauktais koris "Lins" aicināja visus dziesmu mīļotājus uz koncertu "Kopā būt.."

Sveicot klausītājus un aicinot kopā ar kori izbaudīt jauko atmosfēru, kas raksturīga šim kolektīvam, kora mākslinieciskā vadītāja Maira Līduma atklāja, ka Ķeguma jauniešu koris ir "izaudzis”"un kļuvis par jaukto kori "bez vecuma ierobežojuma". 


2013.gada rudenī dibinātais koris pagājušajā sezonā ieguvis arī savu nosaukumu "Lins". Nosaukums pie kora atnāca, pateicoties sadarbībai ar komponistu Jāni Strazdu, kura dziesmu cikla "Lins" pirmatskaņojumā pagājušā gada maijā kopā ar solistiem Anci Krauzi un Andri Ērgli piedalījās Ķeguma jauniešu koris. 


Jāpiebilst, ka pirmatskaņojums notika Ķeguma novada svētkos, un kora dalībniekiem šīs sajūtas vēl aizvien ir spilgtā atmiņā.


"Mēs uzreiz sapratām, ka šis nosaukums ir mūsu, jo mums jau bija uzšūti jauni tērpi no lina auduma. Pēc cikla pirmatskaņojuma mēs palūdzām komponistam, vai mēs varam vienu dziesmu no šī cikla izmantot kā kora himnu," stāsta kora dalībniece Kristīne. Tā Jāņa Strazda dziesma "Lins" kļuvusi par Ķeguma jauktā kora "Lins" himnu.


Austrumu gadu mijas koncertā tika atskaņoti daudzi kora dziedātāju iemīļoti skaņdarbi, kā arī dzirdējām atmiņas par zīmīgākajiem muzikālajiem notikumiem kora pastāvēšanas laikā. Ķeguma jauniešu korim 2014.gadā paveicās būt arī par dzejnieka Jāņa Petera 75.gadu jubilejas lielkoncerta dalībniekiem.


Šobrīd korī ir ap 30 dziedātāju, kuri gatavojas ne tikai  Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem 2018. gadā, bet arī citiem muzikāliem notikumiem un izaicinājumiem.


Ķeguma jauktais koris "Lins" gatavojas startēt 3.Eiropas koru olimpiādē un Nāciju Grand Prix, kas no 16. līdz 23.jūlijam notiks Rīgā. Eiropas koru olimpiāde ir augsta līmeņa koru sacensībās, kurās piedalīsies ap 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju no visas pasaules.


"Tas ir pirmais starptautiskais koru konkurss, kurā plānojam piedalīties. Līdz šim koris ir bijis tikai Pasaules koru olimpiādes VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku kopkora dalībnieks," atklāj kora koncertmeistare Ginta Eisaka.


Jauktais koris "Lins" sapņo arī par ārzemju braucieniem un koncertiem, jo līdz šim priecēti klausītāji tepat Latvijā – Ķegumā, Lielvārdē, Cesvainē un Madonā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/37789

2017. gada 28. janvārī, 00:06, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ko Lunis gailis? • 2017. gada 29. janvārī, 07:56
.
>Lunis • 2017. gada 28. janvārī, 14:58
Ki-ke-ri-kū!:)
Lunis • 2017. gada 28. janvārī, 14:42
Foorši bija :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet