Atgriezties pie raksta

NVO aktivitātes veicina Ķeguma novada attīstību Foto

Sestdien Ķeguma Dienas centrā notika pašvaldības un Ķeguma novada nevalstisko organizāciju (NVO) tikšanās, lai atskatītos uz padarīto un pārrunātu turpmākos plānus.

Ar NVO pārstāvjiem tikās Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Roberts Ozols, pašvaldības izpilddirektore Nelda Sniedze, projektu koordinatore Dace Soboļeva, Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Māliņa.


Ķeguma novadā ir reģistrētas 70 nevalstiskās organizācijas, no tām aktīvas, ar kurām noslēgti līgumi un kas pretendē uz pašvaldības līdzfinansējumu, ir aptuveni 11-12, informē izpilddirektore N.Sniedze. "2013.gadā pašvaldība izdevusi divus normatīvos aktus "Nevalstisko organizāciju atbalsta fonda nolikums" un "Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projekta konkursa nolikums", kas nosaka striktus kritērijus sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām. Katru gadu budžetā paredzam noteiktu finansējumu nevalstiskajām organizācijām.  NVO atbalstam katru gadu atvēlam vairāk nekā 10 000 eiro. Iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursam šogad esam ieplānojuši 14 000 eiro. Tie ir gan biedrību, gan individuālie iedzīvotāju iesniegti projekti," norāda N.Sniedze. "Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām dažādu projektu  īstenošanā pašvaldībai palīdz ieraudzīt lietas, ko mēs citkārt varētu palaist garām, bet biedrības tās uzskata par būtiskām. Ja biedrības organizē dažādus pasākumus, mācības pilnveides kursus, lekciju kursus, nevis tikai saviem biedriem, pašvaldība tām gadā piešķir 430 eiro, kā to paredz NVO atbalsta fonda nolikums."


NVO Ķeguma novadā īstenojušas dažādus un daudzveidīgus projektus. Piemēram, Ķeguma Dienas centra izveidošanas ideja radusies biedrībā "Starptautiskais Soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums"". Pēc šīs biedrības iniciatīvas Dienas centrā izveidota arī rotaļu istaba bērniem, iegādāti sēdekļi un rotaļlietas.


Kā atklāj projektu koordinatore D.Soboļeva, visu paaudžu cilvēki atzinīgi novērtējuši arī izveidoto Sajūtu taku Birzgalē. Birzgaliešiem un viesiem ir iespēja staigāt basām kājām pa dažāda veida segumiem. "Sajūtu taka" ir biedrības "JADARA" iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas realizētais projekts.


D.Soboļeva informēja NVO pārstāvjus par aktualitātēm NVO fonda un Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursa norisē un vērtēšanā. Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursā par konkursa virsmērķi varētu būt Latvijas simtgadei veltītie pasākumi, kam tiktu pakārtoti pārējie mērķi un uzdevumi.


Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Māliņa iepazīstināja ar Latvijas valsts simtgades biroja plānotajiem pasākumiem valsts mērogā, kā arī aicināja nevalstiskās organizācijas nākt klajā ar savām idejām par Ķeguma novada aktivitātēm Latvijas simtgades sakarā.


Tikšanās dalībnieki uzklausīja arī PPP "Zied zeme" projektu vadītāja Māra Cīruļa informāciju par LEADER projektu aktualitātēm. Pagājušajā gadā biedrības LEADER līdzfinansējums piešķirts vairākiem projektiem: Bērnu rotaļu laukuma izveidei Birzgalē, Galda tenisa nodarbībām Birzgalē, Skeitparka izveidošanai Birzgalē un Ķeguma pludmales labiekārtošanai.


Šīs programmas sniegto atbalstu labprāt izmantotu Birzgales pagasta amatierteātris "Laipa", kurš jau vairākus gadus piedalās latviešu amatierteātru Starptautiskās Teātra dienas pasākumos, kas katru gadu tiek organizēti citā valstī. Birzgales aktieri spēlējuši izrādes Anglijā, Īrijā, nākamgad plāno doties uz Norvēģiju.


Savukārt 2015.gadā citu valstu kolektīvi viesojās Birzgalē. Kā atklāj Birzgales amatierteātra dalībniece Alda Grašiņa, līdz šim birzgalieši sava novada un Latvijas vārdu pasaulē nesuši par saviem personiskajiem līdzekļiem, nesaņemot nekādu atbalstu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/37791

2017. gada 28. janvārī, 23:26, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

... • 2017. gada 30. janvārī, 19:02
Var jau ievēlēt da jebko, tāpat jau neviens nebūs labs :D
Ķoč Mārtiš • 2017. gada 30. janvārī, 13:01
Tai viene piejūrs pilsāte penzionār mūžig jau ievēl to blēdigo čigānel no Jēkauppils, bet viš i to pilsāt sakops, lai ta sazagts ar i uz vell paraušen. Ķegummieste penzionār savēl un uz priekš savēles tāds pašs zageļs, bet miests slīkst nost sūdes lidz acem, nekas nav sakopts un nebūs a nekad, tur ir tā liele atšķirib no to piejūrs pilsāt. Un ku ta vel uz Ziemsvētkim čigānels vecim penzionierim izmet priekš polš lai neņord un daudz nebļaustes.
>>Yes!!!!!! • 2017. gada 30. janvārī, 12:31
Zagļiem laba dzīve muļķu miestos un muļķu pilsētās!!!! A.Pumpurs eposā "Lāčplēsis" licis Kangaram runāt šādi: "Ļaužu muļķībā labums mans slēpjas!" Kur vēl mūsdienīgāk!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet