Atgriezties pie raksta

Strīds Ķegumā: pašvaldības policistu vaino iespējamā krāpšanā

Vairāki Ķeguma iedzīvotāji lūguši raidījuma "Bez Tabu" veidotāju palīdzību, lai atrisinātu, viņuprāt, ļoti aizdomīgu dzīves situāciju, kurā ir iesaistīts kāds sirmgalvis un vietējās pašvaldības policijas darbinieks.

Ķegumietis Viktors februārī nokļuva slimnīcā, pēc kā pārdzīvojumu dēļ veselības likstas piemeklēja arī viņa dzīvesbiedri Mariju, kura kopā ar Viktoru dzīvo vairāk nekā 20 gadu. Viktoru no ārstniecības iestādes izrakstīja kā pirmo, tomēr, tā kā viņš aizvien bija ļoti vārgs, dzīvesbiedre lūdza kaimiņiem apraudzīt kungu, tā, atreferējot raidījumā publicēto sižetu, vēsta portāls "skaties.lv".


Ierodoties Viktora dzīvesvietā, tur sagaidīja Ķeguma novada pašvaldības policists Armīns Liepiņš. Viņš kaimiņiem esot teicis, ka rūpējas par sirmgalvi vairākas dienas, turklāt sociālā dienesta uzdevumā. "Es policistam prasīju, kāpēc viņš šeit atrodas. Viņš atbildēja, ka papildus strādā Ķeguma novada pašvaldības Sociālajā dienestā un ka vajagot naudiņu, tāpēc piepelnās," teic kaimiņiene Vineta, kura arī ieradās apciemot sirmgalvi.


Iedzīvotāji: Policists ir krāpnieks
Ķeguma novada Sociālā dienesta vadītāja Gundega Tumpele atklāj, ka policists nestrādā dienestā, tāpat viņam nav uzticēta sirmgalvja aprūpe.


Lai arī kārtībsargs A.Liepiņš atsakās stāties "Bez Tabu" kameras priekšā, telefonsarunā viņš stāsta, ka palīdzējis labāko nodomu vadīts. "Tīri cilvēcisku apsvērumu dēļ man palika žēl cilvēka. Bija mutiska vienošanās ar Viktoru, ka viņš man samaksās par palīdzību. Raudāja pilnu sirdi, jo bija bezpalīdzīgā situācijā. Man nebija nolūka ko iegūt no viņa."


Esot noslēgts arī brīvprātīgās palīdzības līgums
Tomēr kaimiņi un dzīvesbiedre uzskata, ka policists melo, un ir pārliecināti, ka aiz cēlsirdības slēpjas krāpniecisks nodoms izkrāpt sirmgalvja nekustamo īpašumu. Pirmkārt, tāpēc, ka policists rīkojies ar dokumentiem (pasi un zemesgrāmatas apliecību), pārliecināti ir kaimiņi. "Mēs tos vienmēr glabājam sekcijā aiz stikla, to tur vairs nebija. Izmeklējāmies un atradām nosviestus koridorā uz plauktiņa. Mēs nekad tur nenometam. Tur bija arī zemesgrāmata," stāsta kunga dzīvesbiedre Marija.


Marijas māsa Kristīne atzīmē vēl ko tādu, kas viņai un pārējiem liek apšaubīt policista cēlos nodomus: "Kad Viktoru mājās nāca apraudzīt ģimenes ārsts, viņš [pašvaldības policists] neielaida viņu dzīvoklī. Bet ārsts dzirdēja, ka Viktora dzīvoklī runā sieviete un policists. Sieviete varbūt bija notāre. Iedomājieties, neielaida dzīvoklī ārstu! Viņi kārtoja dokumentus. Pēc tam mēs prasījām Viktoram, vai viņš kaut ko parakstīja. No sākuma teica, ka nē. Pēc tam atzinās, ka parakstīja kaut kādu papīru, bet pats viņš nesaprot, ko".


Policists stāsta, ka dokumenti nav atradušies ierastajā vietā tāpēc, ka Viktors viņam esot lūdzis tos pārvietot, lai pasargātos no to zādzības gadījumā, ja kāds ielaužas dzīvoklī, kamēr kungs mājās ir viens pats. Tomēr dzīvesbiedrei un kaimiņiem šķiet aizdomīgi, ka dokumenti atradušies ārdurvju tuvumā, nomesti plauktā.


Dzīvesbiedre Marija stāsta, ka patiesībā viņa ir tā, kura varēja parūpēties par sirmgalvi, jo ārsts esot viņu informējis par izrakstīšanu neilgi pēc tam, kad slimnīcu pameta Viktors. Tomēr viņas iznākšanu no slimnīcas esot apturējis policists. "Pie manis palātā viņš ienāca policijas formā. Iepriekš man ārsts teica, ka varēšu izrakstīties un doties mājās pie Viktora. Uz slimnīcu atbrauca māsa, lai savāktu mani. To, ka ārsts gribēja mani izrakstīt, var apliecināt māsa. Man jau noņēma katetrus. Tad pēc sarunas ar policistu ārsts mainīja viedokli un pateica, ka jāpaliek slimnīcā vēl pāris dienas," stāsta Marija, sirmgalvja dzīvesbiedre.


Policista slava
Viens no Viktora kaimiņiem, lai uzzinātu, kas noticis laikā, kamēr sirmgalvja miteklī atradās policists, ierakstīja sarunu ar Viktoru. Sarunas laikā sirmgalvis sajauc kaimiņu ar savu pieskatītāju pašvaldības policistu un teic: "Mums taču ir noruna, ka tu mani apkopsi. Viss paliek spēkā. Nekas nemainās. Atceries? Par mājām un dzīvokli".


Starp citu, Viktoram Ķegumā pieder arī privātmāja. Tās atslēgas policists esot vaicājis gan Viktoram, gan dzīvesbiedrei Marijai slimnīcā.


Kaimiņi vērsušies ar iesniegumu Valsts policijā, arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols apņemas pieprasīt skaidrojumus no pašvaldības policista Armīna Liepiņa.


Iepriekš A.Liepiņš strādājis arī Ogres pašvaldības policijā, kur vairāku pārkāpumu dēļ priekšniecība viņu pazeminājusi amatā. Nelielu aizdomu plīvuru rada amatpersonas deklarācijā redzamais fakts, ka A.Liepiņam ir parādsaistības vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.


Radinieki iesaistīti sadzīviskā ķildā
Portālam "OgreNet.lv" ir zināms A.Liepiņa viedoklis par iespējamo rakstisko vienošanos, proti, starp policistu un veco vīru bijusi tikai mutiska vienošanās. Tomēr zināms, ka rakstiskās vienošanās sagatavošana pārtraukta drīz pēc Viktora dzīvesbiedres radinieku un kaimiņu iejaukšanās. Citkārt, ģimenes ārsta vizīte tiek uzskatīta par meliem, par nepatiesu informāciju.


Savukārt telefonsarunā ar "OgreNet.lv" Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Rinalds Liepiņš norādīja, ka jau ir pieņemts A.Liepiņa dienesta ziņojums jeb paskaidrojums par izvērtušos situāciju. Jautājot par televīzijā demonstrēto sižetu, R.Liepiņš saka, ka nav uzklausīts un ņemts vērā policista viedoklis, proti, nav izskaidrota lietas būtība un visi apstākļi. "Tā vienošanās ir bijusi pavisam citāda. Nav bijusi doma, ka viņš mēģinājis panākt kaut kādu vienošanos, lai ar viltu tiktu pie nekustamā īpašuma," piebilst pašvaldības policijas vecākais inspektors.


Izrādās, ka konkrētais miteklis, tā īpašnieks un arī daži no sižetā redzamajiem iedzīvotājiem jau iepriekš figurējuši sadzīviskā incidentā. Pirms kāda laika padzīvojušā pāra radinieki centušies izmest no dzīvokļa pensionāru mantas. "Tikai ar Valsts policijas iesaistīšanos izdevās to apturēt," atminas R.Liepiņš.


Situāciju izvērtēs arī pašvaldības izpilddirektore
Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors jau ir sagatavojis ziņojumu pašvaldības izpilddirektorei Neldai Sniedzei, kura savukārt izvērtēs, vai policists A.Liepiņš ir rīkojies neatbilstoši likumam vai vispārpieņemtajām normām. Atkarībā no izvērtējuma rezultāta tiks pieņemts lēmums arī par iespējamām soda sankcijām, piemēram, rājiena izteikšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/38080

2017. gada 7. martā, 11:49, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Naivie • 2017. gada 13. martā, 15:09
Naivie (To Malacis, Nezinātājiem uc.), patiesi domājat, ka tāds tips kā džagulēns tiek ievēlēts pareizi? Un degradētais sulainis? Ja tiešām ticat, ka ir neiespējama vēlēšanu rezultātu viltošana, tad kāpēc tādi tipi tiek deputātos? Kaut kā neklapē.
Saulei • 2017. gada 9. martā, 10:44
Tev derētu pats A.Liepiņa k-gs kaimiņos - būtu kārtība un Jānusa seja ikdienā desertā!
rūdītais • 2017. gada 9. martā, 10:30
Teiciens "Mēsli vienmēr peld pa virsu. Jo lielāks mēsls, jo ilgāk peld." lieliski attiecināms uz Ķegumu. Vienīgi žēl, ka Ķeguma iedzīvotājiem vietējie mēsli ļoti tīk un iet pie sirds.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet