Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ilmārs Zemnieks: Jaunais amats man ir pārsteigums

Kopš 14.jūnija Ķeguma novada domi vada Ilmārs Zemnieks un viņa vietnieki – Imants Smirnovs un Pāvels Kotāns, kuri intervijās skaidro turpmākos darbības mērķus un galvenās ieceres.

Jau vairākus gadus esat Ķeguma novada domes deputāts, bet šajā sasaukumā esat ievēlēts par priekšsēdētāju. Kā Jūs jūtaties jaunajā amatā?


[Atbild I.Zemnieks] Jaunais amats ir pārsteigums man pašam, bet sāku iejusties. Jāatzīst, ka pie priekšsēdētāja amata ir jāpierod. Katrs jauns darbs ir citi pienākumi un jauna nezināma pasaule, kas jāapgūst. Tomēr cilvēki jau ir zināmi – kolēģi, ar kuriem vairākus gadus esam strādājuši kopā un ar viņu atbalstu turpināsim strādāt, veidot novadu skaistāku, labiekārtotāku un pieejamāku.


Pirmkārt, vēlos pateikties visiem iedzīvotājiem, kuri aktīvi piedalījās pašvaldības vēlēšanās un izteica savu viedokli, un, otrkārt, vēlos atvainoties iedzīvotājiem, kuriem tagad ir par vienu veterinārārstu mazāk.


Kāds ir Jūsu redzējums par novada attīstību?


Vēlos uzsvērt, ka viss, kas ticis iesākts pēdējos četros gados netiks mainīts vai apturēts. Turpināsim realizēt projektus. Šajā sasaukumā ir ievēlēta jauna, spēcīga komanda, kurai ir citādāks skatījums uz novadu, kas ļaus attīstīties pilnīgi jaunā virzienā. Turpināsim strādāt, veidosim aktīvāku komunikāciju ar iedzīvotājiem, lai svarīgos lēmumos uzzinātu sabiedrības viedokli.


Kādi ir primārie jautājumi, kurus risināsiet kā domes priekšsēdētājs?


Vēl gan rit tikai otrā darbu nedēļa kā domes priekšsēdētājam [intervija notika 26.jūnijā; autores piebilde], tāpēc pietiekoši daudz ir jāapzina un jāizanalizē, bet noteikti, ka varu uzsvērt trīs primāros darbus, ko vēlamies paveikt.


Galvenais, kas šogad ir jāpaspēj ir piebūves būvniecība VPII "Gaismiņa". Ļoti svarīgs jautājums arī ir siltuma tarifi, tāpēc jāveic pārrunas ar VAS "Latvenergo". Un vēl viens būtisks darbs, kas jāpaspēj paveikt ir ceļa "Lielvārde-Misiņi" remonts. Šis ceļš ved uz aviācijas bāzi "Lielvārde" un ir stratēģiski būtisks ne tikai Ķeguma novadam, bet arī valstij.


Kad šie salīdzinoši lielie jautājumi, kas steidzamības kārtā ir jākārto, tiks atrisināti, sāksim pievērsties arī citiem, jauniem jautājumiem.


Pašvaldību vēlēšanās startējāt pirmo reizi no "Jaunās konservatīvās partijas" un ar pārliecinošu vairākumu esat ievēlēts par priekšsēdētāja vietnieku. Kādu redzat Ķeguma novada attīstību? Vai būs redzamas pārmaiņas?


[Atbild I.Smirnovs] Patiesībā es arī pirmo reizi piedalos kādā politiskā aktivitātē, jo līdz šim nopietni nodarbojos ar uzņēmējdarbību. Partijā iestājos tikai šogad. Un, protams, esmu pateicīgs vēlētājiem un ievēlētajiem deputātiem par tik lielu atbalstu man un ievēlēšanu domē, un vēl tik augstā amatā. Par pārmaiņām runājām priekšvēlēšanu periodā, solījām realizēt būtiskas izmaiņas. Un, protams, tās būs. Vēlos kopā ar deputātiem, novada darbiniekiem un iedzīvotājiem izveidot novadu kā dzīvei, uzņēmējdarbībai un apskatei pievilcīgu, labklājības pārbagātu dzīves, darba un atpūtas vietu pašā Latvijas viducī.


Kādas ir svarīgākās ieceres, ko vēlaties paveikt Ķeguma novadā?


Ieceru ir daudz, taču apzinos, ka visu nevar paveikt. Jānosaka prioritārie jautājumi un tie jārealizē. Īsi – apkures jautājumi (un ne tikai Ķegumā!), ceļi, skolas un bērnudārzi, sociālie jautājumi. Neaizmirsīsim arī par kultūru. Un protams – jautājums par iedzīvotāju skaita saglabāšanu un palielināšanu.


Jau vairākkārt pašvaldību vēlēšanās Ķeguma novada iedzīvotāji Jums pauž uzticību. Arī domes priekšsēdētāja vietnieks esat jau vairākus gadus. Tomēr šajā sasaukumā situācija ir citādāka, kā vērtējat darbības iespējas un novada attīstību turpmāk?


[Atbild P.Kotāns] Katrs sasaukums savā veidā sāk darbu no nulles punkta. Ir arī gadījumi, kad pie varas esošie ar savu darbu ir attaisnojuši vēlētāju uzticību un turpina strādāt iedzīvotāju labā. Arī Ķeguma novada pašvaldības vadībā ir notikušas pārmaiņas. Domāju, ka tas ir pozitīvs pavērsiens, būs jauns redzējums uz notiekošo novadā. Nevar teikt, ka viss iepriekšējais bija slikti. Ir izdarīts daudz labu lietu un iestrādes ir jāturpina. Uzskatu, ka Ķeguma novada attīstība turpināsies vēl straujāk.


Ko plānojat paveikt novada izaugsmē?


Ir jāatrisina sasāpējušais apkures jautājums Ķeguma pilsētā, jārisina bērnudārza piebūves celtniecība un jāceļ brīvdabas estrāde. Jau šodien ir nodoti ekspluatācijā pacēlāji iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem Ķeguma un Birzgales ambulancēs un Ķeguma bibliotēkā. Drīz beigsies Birzgales muzeja un estrādes rekonstrukcija. Tiek sakārtota sociālā aprūpes centra ūdens saimniecība Rembatē. Ir piešķirts līdzfinansējums ūdensvada un kanalizācijas tīklu pieslēgumiem Ķegumā.


Vai varat paskaidrot sīkāk, kāpēc esat priekšsēdētāja vietnieks tieši ar Birzgali saistītajos jautājumos?


Atbildot uz jautājumu, kāpēc savu darbību esmu saistījis vairāk ar Birzgali, varu teikt, ka es mīlu Birzgali un birzgalieši mīl mani. Tāpēc, kamēr būšu viņiem vajadzīgs, darbošos viņu un novada labā.


Ar Ķeguma novada domes priekšsēdētāju un viņa vietniekiem sarunājās pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kintija Sparāne. Visa intervija aplūkojama pašvaldības mājas lapā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/39129

2017. gada 5. jūlijā, 14:58, Ķeguma novada jaunumi
no www.kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

>jā, jā • 2017. gada 20. jūlijā, 17:01
bērnam viss ok bet sulainis netiek vaļā no šizofrenijas.
jā, jā • 2017. gada 20. jūlijā, 15:22
Vairāk izskatījās, ka tevi pašu valkāja. Bērnam viss kārtībā?
Es... • 2017. gada 20. jūlijā, 10:47
pavilku aiz apkakles bijušo džagu sulaini šiziķi robčiku...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet