Atgriezties pie raksta

Lāčplēša diena Ķegumā Foto Video

Jau vairākus gadus Ķegumā iededz simtiem svecīšu, lai godinātu Lāčplēša dienas varoņus.

Tradīciju aizsākuši un turpina Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēni, aicinot bērnus, vecākus un ikvienu Ķeguma novada iedzīvotāju simboliski iedegt sveces liesmiņas, izveidojot "Saules apli" un pieminot mūsu karavīrus. Svecītes palīdzēja izlikt arī Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Ilmārs Zemnieks un viņa vietnieks Imants Smirnovs kopā ar domes darbiniekiem, iestāžu vadītājiem un Ķeguma amatiermākslas kolektīviem.


Visa vakara garumā, spītējot lielajam vējam un lietum, tika degtas sveces liesmiņas, piepildot Ķeguma ielas ar gaismu un siltumu. Lai gan vējš nopūta daudzas uguntiņas, vēl ilgi pēc pasākuma cilvēki gāja un vēlreiz aizdedza sveces liesmiņas, kas rotāja visu pilsētu.


Savukārt pēc svecīšu likšanas cilvēki pulcējās Ķeguma evaņģēliski luteriskajā baznīcā, lai ieklausītos mācītājā Ingusā Dāboliņā un Lielvārdes sieviešu vokālajā ansamblī "Pusnakts stundā". Ieejot baznīcā, bērni sagaidīja atnākušos ar sarkanbaltsarkanam lentītēm, kuras tika piespraustas pie krūtīm un noderēs vēl visu valsts svētku mēnesi.


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/40164

14. novembrī, 10:54, Ķeguma novada jaunumi
www.kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

Valdis Kalniņš • Vakar, 20:43
Prieks, ka komentētāji mani atceras. Ir viegli dzīvot, ja neesi gājis pret sirdsapziņu, ņēmis, zadzis un melojis. Prieks, ka biju kopā ar deputātiem, kuri spēja pārvarēt koalīcijas viedokli un paust savu viedokli. Arī gandarījums par tām lietām, kuras izdevās panākt. Nenosodu pārējo kolēģu sastrādāto, nepaveikto un gļēvulību. To izvērtēs laiks. Lai veiksme, darba spars un labs prāts jaunajam domes sasaukumam!
mācītājs • Vakar, 14:42
Protams, ka pašvaldībās cenšas iekļūt tie, kas grib sakārtot savas privātās lietas (biznesu). Tā tas ir visā Latvijā, tātad kaut kas nav ar šo valsti kārtībā. Tādi, kā Rūde un Kalniņš ir visai reti izņēmumi. Tā, ka nevajag ticēt priekšvēlēšanu aģitācijai, tam jau nu par šiem "neatkarības" gadiem bija jābūt katram saprotamai lietai.
akne2 • Vakar, 11:56
Bijušajiem bija bail no kritikas, bet svarīgaka bija $. jaunajiem ir ļoti bail. Nezinu cik tur ir patiesiba, bet runā ka Rūde nostajies neatkarīgajos, jo nevarot paciest, ka jaunie ne ar ko nav savadāki par vecajiem. Jaunā vadiba nav veikusi nekādas izmaiņas. Pat Neldu nespēja atbrivot. Tā laikam ir taisnība ko rakstija pirms vēlešanām , ka Kristapu centīsies uzmest. Pretīgi verot notiekošo. Baumām nevar ticēt , bet der ieklausīties. Kalniņš ar Rūdi bija labs sasaukums .

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet