Atgriezties pie raksta

Izdota Ķeguma novadam veltīta pastmarka Foto

2018.gada pirmās trīs pastmarkas "Latvijas Pasts" izdod sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi, iekļaujot arī Ķeguma novadu, informē "Latvijas Pasts".

Jaunajās pastmarkās attēloti Ķeguma, Rundāles un Sējas novadu ģerboņi. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 19. janvārī Rīgas 50. pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. Ģerboņu sērijas pastmarkas drukātas uz pašlīmējošas pamatnes.


Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Uz aploksnes redzama Latvijas karte, kā arī Ķeguma, Rundāles un Sējas novadu ģerboņi. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 


Ķeguma novada ģerbonim veltīta pastmarka ar nominālvērtību EUR 0.50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža sasniedz vienu miljonu eksemplāru. Saule ģerboņa centrā simbolizē enerģiju un pirmo lielo Latvijas hidroelektrostaciju, savukārt ģerboņa četras daļas ataino administratīvi teritoriālās vienības – Birzgales, Tomes, Rembates pagastus un Ķeguma pilsētu kā novada administratīvo centru.


Uz pastmarkas ar nominālvērtību EUR 0.57 atainots Rundāles novada ģerbonis. Pastmarkas nominālvērtība atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 200 000 eksemplāru. Rundāles novada ģerbonī attēlots pussēdošs zelta lauva, kas labajā ķepā pietur vairogu.


Sējas novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir EUR 1.39, un tā atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Šo pastmarku tirāža ir 200 000 eksemplāru. Sējas ģerboni rotā zelta ozols ar saknēm uz zaļa lauka fona.


Pastmarku sērija Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi tiek izdoti kopš 1994.gada, un to regulāri papildina ar vienlaikus vairākām pastmarkām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/40596

2018. gada 17. janvārī, 19:19, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 12. maijā, 15:47
Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com Email : unique2aal@gmail.com Tālr. #: +12542420879
sise • 2018. gada 23. janvārī, 21:29
:)) Ja kādreiz paliek vakaros skumīgi, tad tik jāatver Ogrenet ;Keguma ziņas un jāpalasās. Jautrība garantēta:) Un tie"pseidonīmi"!!! :) Liāna, Pūpols...
Pūpols • 2018. gada 21. janvārī, 21:42
Es visur turpat kur sulainis robčiks, gan pašvaldībā, gan Aptiekas ielā un Strenčos. Tā man silti ieteica Ķeguma krusttētis džaga.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet