Atgriezties pie raksta

Ķeguma koris "Lins" aicina uz jubilejas koncertu

Atzīmējot Ķeguma jauktā kora "Lins" piecu gadu jubileju, 29. jūnijā plkst. 20 Lindes parkā, Birzgales pagastā, norisināsies brīvdabas koncerts "Lins paliek lins, viņš dabu svin...".

Kora "Lins" pirmsākumi meklējami Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, kur divu gadu laikā kolektīvs sevi pierādīja kā spēcīgu kori, izcīnot iespēju piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos.


Pēc šī lielā notikuma skolas absolventi izteica vēlmi turpināt dziedāt korī. Tad arī dzima ideja par Ķeguma jaukto kori – kolektīvu, kas apvienotu dziedāt gribošos jauniešus no Ķeguma novada un ne tikai. 2013. gada 7.septembrī pirmo reizi Ķeguma tautas namā tikās jaunieši, kuri atsaucās aicinājumam dziedāt Ķeguma jauktajā korī. Visus šos gadus kori vada diriģente Maira Līduma. 


Šogad koris Ogres apriņķa koru skatē izcīnīja godpilno augstāko pakāpi un piedalījās Koru karu pusfinālā Rīgā, sacenšoties ar 36 augstākās pakāpes Latvijas koriem. Un, protams, kora dalībnieki kuplinās dziedātāju rindas XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kas norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 8. jūlijam. 


Jubilejas koncerta norises vieta nav nejauša. Koris vēlas popularizēt unikālu vietu Ķeguma novadā – Lindes parku, kuram 2017.gadā apritēja 250 gadu, un tas atrodas pasakainā vietā Daugavas krastā. Johans fon Plettenbergs 16. gadsimtā te uzcēla lielu muižu, ko dēvēja par Lielo Daugavas muižu. Vēlāk muižu nopirka Hānu dzimta, bet pirmā pasaules karā tā tika nopostīta. Šodien saglabājies parks ar vairākām terasēm un Holandes liepu labirints. Bet vienīgā būve, kas izdzīvojusi laika ritos, ir Lindes muižas vārti, barokāls paviljons, ko atjaunojis Lindes parka tagadējais īpašnieks.


Jubilejas koncertā koris atskatīsies uz mīļākajām piecgades dziesmām, kā arī vienosies kopdziesmās ar koncerta viesiem. 


Ņemot vērā, ka koncerts norisināsies brīvdabā, aicinām apmeklētājus saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un iespēju robežas līdzi ņemt sēžamos – segas, pledus utt. 


Uz vietas būs iespēja cienāties ar pašgatavotu zāļu tēju un mūzikas pavadībā baudīt romantisku ainavu Daugavas krastā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/41707

2018. gada 12. jūnijā, 18:19, Ķeguma novada jaunumi
Dace Tribocka, Ķeguma jauktā kora "Lins" dalībniece

Jaunākie komentāri

Anna • 2019. gada 31. janvārī, 11:29
Visus gadus Maira Līduma nevada šo kori, viņai bija izcila palīdze, kura saturēja kora sirdi.
Džagulēns • 2018. gada 15. jūnijā, 09:25
Turpmāk es būšu diriģents!
Dūdiņa • 2018. gada 14. jūnijā, 14:44
Prieks par kora dalībniekiem.Malači,ka dabūja pirmo pakāpi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet