Atgriezties pie raksta

Uz kora "Lins" koncertu Lindes parkā būs bezmaksas autobuss

29. jūnijā plkst. 20 Lindes parkā Birzgales pagastā Ķeguma jauktais koris "Lins" ar brīvdabas koncertu "Lins paliek lins, viņš dabu svin..." atzīmēs piecu gadu jubileju, informē kora dalībniece Dace Tribocka.

Ar pašvaldības atbalstu tiek organizēts bezmaksas autobuss uz koncertu no Rembates. Interesentiem jāpiesaka brauciens līdz  28. jūnijam, zvanot pa tālr.22010300 (Dace Māliņa). Plānots, ka autobuss no Rembates aties 19.20 un no Ķeguma Tautas nama 19.40. 


Organizatori arī vērš uzmanību, ka lietus gadījumā koncerts notiks Lindes parka nojumē, kas ir pietiekami plaša – vietas pietiks visiem!


Kora "Lins" pirmsākumi meklējami Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, kur divu gadu laikā kolektīvs sevi pierādīja kā spēcīgu kori, izcīnot iespēju piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Pēc šī lielā notikuma skolas absolventi izteica vēlmi turpināt dziedāt korī. Tad arī dzima ideja par Ķeguma jaukto kori – kolektīvu, kas apvienotu dziedāt gribošos jauniešus no Ķeguma novada un ne tikai. 2013. gada 7. septembrī pirmo reizi Ķeguma tautas namā tikās jaunieši, kuri atsaucās aicinājumam dziedāt Ķeguma jauktajā korī. Visus šos gadus kori vada diriģente Maira Līduma. 


Šogad koris Ogres apriņķa koru skatē izcīnīja godpilno augstāko pakāpi un piedalījās Koru karu pusfinālā Rīgā, sacenšoties ar 36 augstākās pakāpes Latvijas koriem. Un, protams, kora dalībnieki kuplinās dziedātāju rindas XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kas norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 8. jūlijam. 


Jubilejas koncerta norises vieta nav nejauša. Koris vēlas popularizēt unikālu vietu Ķeguma novadā – Lindes parku, kuram 2017. gadā apritēja 250 gadu un tas atrodas pasakainā vietā Daugavas krastā. Johans fon Plettenbergs 16. gadsimtā te uzcēla lielu muižu, ko dēvēja par Lielo Daugavas muižu. Vēlāk muižu nopirka Hānu dzimta, bet pirmā pasaules karā tā tika nopostīta. Šodien saglabājies parks ar vairākām terasēm un Holandes liepu labirints. Bet vienīgā būve, kas izdzīvojusi laika ritos, ir Lindes muižas vārti, barokāls paviljons, ko atjaunojis Lindes parka tagadējais īpašnieks.


Ņemot vērā, ka koncerts norisināsies brīvdabā, aicina apmeklētājus saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un iespēju robežas līdzi ņemt segas, pledus utt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/41795

26. jūnijā, 08:32, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Imants • Šovakar, 18:52
Nozagtie svētki • Šodien, 11:25 Lielvārde, Lielvārde, Lielvārde... bet Jumpravā jau otro gadu nav svētku sajūtas. Viss tikai Lielvārdē! Vienmēr Jumpravā 17.novembra vakarā kultūras namā bija svētku pasākums - pilna zāle ar cilvēkiem, nāca ģimenes kopā ar ciemos atbraukušajiem bērniem un mazbērniem. Uzstājās pašdarbības kolektīvi... Tiešām bija svētku sajūta. Šogad, lai gan ir valsts 100-gades svinības par neskaitāmiem miljoniem latu, mūsu ciematā ir kluss un mierīgs. O, nē, būs nakts balle - dejas, bet bērniem un gados veciem cilvēkiem mājās kārtējais vakars pie televizora. Pat autobuss nav noorganizēts, lai aizvestu uz novada centru Lielvārdē. PRIECĪGUS SVĒTKUS! Šo izlasīju Lielvārdes novada sadaļā. Nu, re pēc kāda laika tas gaida arī Ķeguma novadu Birzgalē, Tomē.
>Piekrītu 100-tajam • 11. novembrī, 17:09
Domē tupari-izcilniekin ir vesela trijotne, rau, Tomes tekuļganam un koka milicim pa vidu varen iepasīgs ir exsulainis robčiks. Pēc tam tikai seko visi pārējie "deputātori"un priekšnieki.
Piekrītu 100-tajam • 11. novembrī, 13:41
Deputātu tuparu netrūkst. Ojārs sit pušu līdz šim lielāko tuparu Tomes aitu ganu. Forši skatās kā abi iscilnieki domes sēdēs blisina ačeles bez jebkādas sapratnes par ko iet runa. Tomes gans vismaz pa reizēm kaut ko sadzīvisku ispļauj bet jaunais milicis koka klucis pat to nespēj. Labi deputāti tādus ukarāt vajaga pavairāk. Būs gudri lēmumi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet