Atgriezties pie raksta

Ķegumā orientēšanās sacensībās "Lieldienu olas meklējot" vislabāk veicas Kaļvu ģimenei Foto

22.aprīlī, Otrajās Lieldienās, pie Ķeguma Tautas nama lieli un mazi ķegumieši un pilsētas viesi pulcējās uz Lieldienu pasākumu ģimenēm.

Kamēr mazākie Lieldienu svinētāji rotaļājās ar Lieldienu zaķi, sportiskākie atsaucās aicinājumam piedalīties orientēšanās sacensībās "Lieldienu olu meklējot". 


Distancē devās 11 komandas – "Cilvēks ar trepēm", "Saules zaķis", "Surikati", "K2" un citas. 


"Pēc orientēšanās klasifikācijas sacensības ir organizētas rogaininga formātā. Dalībniekiem jāorientējas pa Ķegumu. Kontrollaiks ir 30 minūtes. Ķegumā izvietoti 13 orientēšanās kontrolpunkti. Tā komanda, kura atrod visvairāk kontrolpunktus pēc iespējas īsākā laikā, ir uzvarētāja. Četras  komandas ir atradušas visus 13 kontrolpunktus,” stāsta sacensību organizators, orientēšanās treneris Nauris Neimanis. "Distancē ir arī neliela Lieldienu atrakcija. Katra komanda izlozēja, kādas krāsas oliņu vai zaķīti viņiem distancē jāatrod. Veiksmes gadījumā komanda saņem papildu punktus."


Par čempioniem šajās sacensībās kļuva Kaļvu ģimene, 2.vietā Seržantu ģimene, kurus no uzvaras attālināja tikai 50 sekundes, bet 3.vietā – Ozoliņu ģimene.


Čempionu komandā startēja Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas sporta skolotāja Agita Kaļva kopā ar dēlu Markusu, kurš mācās 5.klasē un drīz kļūs 12 gadus vecs. 


"Distancē veicās labi, tikai pie pēdējā kontrolpunkta virzienā uz Ķeguma HES ar dēlu aizskrējām katrs uz savu pusi. Taču viss beidzās veiksmīgi," par piedzīvoto sacensībās stāsta A.Kaļva.


Kaļvu ģimenes komanda ir sportiska, jo Markuss trenējas orientēšanās sportā, bet mammas stiprā puse ir skriešana. Viņi ģimenē ir pieci. Kamēr mamma ar dēlu iekaroja sportiskās virsotnes, tētis Edijs ar meitām – Aneti un Keitu, kurām attiecīgi drīz būs 10 un 6 gadi, distancē devās kā atbalstītāji, kā arī savam priekam atrodot pa kādam kontrolpunktam.


Orientēšanās sacensības Lieldienās un citos svētkos Ķegumā jau kļuvušas par tradīciju, un to organizators, orientēšanās treneris Nauris Neimanis šīs sacensības cenšas padarīt arvien interesantākas un aizraujošākas.


"Ļoti pozitīvi vērtēju iespēju ģimenēm piedalīties šādas sacensībās, jo visi kopā var aktīvi pavadīt brīvo laiku," uzsver A.Kaļva. 


Pēc orientēšanās ikviens varēja piedalīties olu ripināšanas sacensībās un izšūpoties, lai vasarā odi nekož.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/43730

22. aprīlī, 22:13, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

robots • 23. aprīlī, 22:21
Super pasākums !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet