Atgriezties pie raksta

NBS karavīri Lielajā Talkā Ķegumā sakopj Daugavas krastus un stāda kļavas Foto

Piektdien Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Nodrošinājuma pavēlniecības 2.Reģionālo nodrošinājuma centra personāls talkoja Ķegumā, Daugavas krastmalā gar Daugavgrīvas ielu.

Vairāk nekā 30 talkotāju Daugavas labajā krastā puskilometra garumā atbrīvoja krastu no krūmājiem, vāca atkritumus.


"To jau var uzskatīt par tradīciju, ka mēs atbrīvojam  tieši šo Daugavas krasta posmu  no krūmājiem un vācam atkritumus. Ceram arī turpmāk tikpat veiksmīgi sadarboties ar Ķeguma novada pašvaldību," atklāj NBS Aviācijas bāzes Nodrošinājuma pavēlniecības 2.Reģionālo nodrošinājuma centra Štāba priekšnieks majors Alans Andrulis.


NBS karavīri ar Ķeguma novada pašvaldību sadarbojas jau vairāku gadu garumā. Vienības karavīri ar lielu atbildības sajūtu piedalās Lielajā talkā, lai veicinātu apkārtējās vides sakārtošanu. " Viena no prioritātēm ir karavīru piemiņas vietu sakopšana. Tradicionāli kā vienība piedalāmies talkā dienu pirms Lielās talkas, bet Talkas dienā sakopjam vidi kopā ar saviem ģimenes locekļiem dzīvesvietu tuvumā. Es, piemēram, pats talkošu Aizkrauklē, norāda A.Andrulis.


Talkotāju pārstāvis aicina tuvējo māju iedzīvotājus un mazdārziņu īpašniekus nemest Daugavas krastā sadzīves atkritumus, lai kādam citam tie pēc tam nebūtu jāvāc.


NBS karavīri talkoja arī Dzintaru ielā, kur iestādīja 23 kļavas nozāģēto liepu vietā. Viņu vidū arī ķegumietis Edgars Kārkliņš. “Kas var būt patīkamāks, kā Lielajā Talkā palīdzēt savam novadam izskatīties skaistākam un sakopt apkārtni pilsētā, kurā dzīvo. Pats dzīvoju Ķeguma centrā pie skolas, bet šajā pusē sanāk būt, kad mototrasē “Zelta zirgs” notiek sacensības. Būs prieks pašam, un arī bērnus  varēs vest uz šejieni un rādīt, kur tētis iestādījis kokus.”


“Mēs esam gandarīti, ka mūsu novada teritorijā, Rembates pagastā, atrodas Aviācijas bāze, ar kuras pārstāvjiem mums izveidojusies laba sadarbība. Pašvaldība ir ieinteresēta arī turpmāk attīstīt sadarbību gan ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, gan zemesargiem, iesaistot viņus arī citos, īpaši jauniešiem domātajos  patriotiski  izglītojošos pasākumos novadā,'' norāda Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde. ''Karavīru atbalsts Lielajā Talkā ir nenovērtējams, jo ierindas talciniekiem nav nedz tāda fiziskā rūdījuma, nedz ekipējuma un tehniskā aprīkojuma, lai darbotos diezgan ekstremālos apstākļos.”


''Ar Lielās talkas organizēšanu novadā sokas labi, talkojam jau vairākas dienas,'' stāsta Ķeguma novada domes izpilddirektora vietniece Anete Tomsone. ''Ceturtdien Lielo Talku novadā aizsāka Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēni, šodien talko Birzgales pamatskolas skolēni un NBS karavīri, sestdien talciniekus varēs sastapt Ķegumā, Tomē un Rembatē,''


Kā uzsvēra A.Tomsone, arī Ķeguma novada pašvaldība, organizējot Lielās talkas norises novadā, vairāk orientējas vides labiekārtošanas un apzaļumošanas virzienā. Tiek vākti arī atkritumi, to ar katru gadu novadā kļūst mazāk.


Lielās Talkas laikā Ķeguma novadā tiks iestādīti koki. NBS karavīri piektdien stādīja liepas Dzintaru ielā, savukārt sestdien talcinieki Tomē stādīs bērzu aleju, bet Ķeguma novada pašvaldības darbinieki kopā ar iedzīvotājiem veidos dekoratīvo ābeļu dārzu Ķeguma parkā. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/43756

2019. gada 26. aprīlī, 14:33, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>Juris • 2019. gada 30. aprīlī, 18:23
Vepris kā jau cūku dzimtas indivīds kur ēd tur ar nokārto pārējās lietas ar domes atbalstu un pielūžņotā "rūpniecības teritorija" pieder pie lietas.
Juris • 2019. gada 30. aprīlī, 12:04
NBS karavīru priekšā cepuri nost,bet viņiem bija liels pārsteigums,ka blakus Dzintaru ielai ir pielūžņota rūpnieciskā zona,to apsaimnieko visockis,domei ir liels negods,ka viņa nespēj saimnieku saukt pie atbildības par piecūkoto vidi!Nākošajā talkā būs atkal jāaicina karavīri.Kārkliņa kungs varēs iet uz trasi un jau no Priežu ielas apskatīt tās šausmas,kā izskatās,jo visu to bardaku piesedza liepas!!!!!!!
... • 2019. gada 27. aprīlī, 09:17
NBS malači!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet