Atgriezties pie raksta

Ķegumā svin Baltā galdauta svētkus Foto

Ķeguma Tautas nams Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai veltītā svētku koncerta dalībniekus un skatītājus sagaidīja reizē ar pavasarīgu lietu un balti klātiem galdiem.

Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, atklājot pasākumu, sacīja: "Labdien, mīļie ķegumieši! Viesi! No sirds vēlos jūs sveikt Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienā. Varu teikt, ka mēs varam būt lepni, jo gadsimta garumā mēs esam gan izveidojuši savu valsti, gan atjaunojuši tās neatkarību. Protams, mēs esam vēl ceļā uz savu ideālo Latviju, ideālo novadu, ideālo pilsētu, bet es uzskatu, ka tam tā ir jābūt, jo, ja ir labi, mēs vienmēr zinām, ka varam labāk, varam skaistāk. Tādēļ šodien es jums novēlu pēc šī jaukā koncerta svētkus turpināt svinēt mājās kopā ar tuvajiem cilvēkiem, radiem, kaimiņiem."


Uzrunas noslēgumā R.Ūzuls akcentēja: "Mums jāatceras, ka mēs esam Latvija! Un kādi esam mēs, tāda ir Latvija."


Koncertā uzstājās Aizkraukles kultūras centra vīru koris "Staburags" (vadītāja Māra Batraga) un Ķeguma Tautas nama vokāli instrumentālais ansamblis "Velkam" (vadītājs Kārlis Paukšte).


Liene Lazdiņa, Ķeguma Tautas nama vadītājas pienākumu izpildītāja, atklāja, ka vīru korim “Staburags” pirms gadiem desmit bijis noslēgts sadarbības līgums ar koristiem no Ķeguma, Birzgales un Lielvārdes. Kopā braukts uz dažādiem konkursiem, arī ārpus Latvijas. Dziedātājiem no Aizkraukles ir liela pieredze, svētkiem atbilstošs repertuārs, lai skatītāji 4.maijā daudzo pasākumu vidū, kas notiek Ķeguma un apkārtējos novados, kā arī Rīgā, tomēr izvēlētos Ķeguma Tautas namu. Šodienas svētku koncerta noslēgumā ciemiņu korim savu balsi pievienoja arī ķegumietis Harijs Jaunzems.


Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai par godu Valsts prezidents Raimonds Vējonis 3.maijā svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza augstākos Latvijas valsts apbalvojumus. Apbalvoto vidū arī Aizkraukles kultūras centra vīru kora "Staburags" dalībnieks Aivars Bite, Jaunjelgavas novada izglītības, kultūras un sabiedriskais darbinieks, kurš par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvots ar Atzinības krusta V šķiru.


Klausītāju vidū ir Daiga un Oļegs Koreškovi. Viņu dēls Atis ir Ķeguma Tautas nama vokāli instrumentālā ansambļa "Velkam" dalībnieks. Daigas vērtējumā Republikas neatkarības atjaunošanas svētki ar katru gadu vairāk kļūst nozīmīgāki tieši ģimenēm, kaut arī kā tradīcija tā ir salīdzinoši jauna. Valsts var uzplaukt, ja tajā labi jūtas cilvēki.


Par atbalstu galda klāšanā "Baltā galdauta svētkiem" Ķeguma Tautas namā paldies zemnieku saimniecībai "Jaunsvelmes" (Rembates pagasts), SIA "Rubeņi" (Rembates pagasts) un "Fazer Latvija" (Ogre). 


Liepai, kuru bija paredzēts svinīgi iestādīt parkā pie Tautas nama šodien, laikapstākļu dēļ būs jāpagaida līdz otrdienai – pirmajai darbadienai pēc svētku brīvdienām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/43817

2019. gada 4. maijā, 22:17, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

satans • 2019. gada 5. maijā, 09:27
Džagulēns gan smuks pašā pirmajā bildē! Nu taisni kā dievlūdzējs, izlūgdams dieva svētību savam un papuča makam. Kā ta sulainītis nemaz nav redzams? Laikam saimnieks džaga licis nemaisīties dižajiem pa kājām un palikt mājās.
Eduards Lunis • 2019. gada 5. maijā, 08:58
----Tie bija TIKAI BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI!? DRĪZ SABRUKS UZ ZAGĻU UN MEĻU VALSTS UN TAD MĒS SVINĒSIM IŠTUS SVĒTKUS UN TAD MUMS BŪS ĪSTA LATVIJAS VALSTS!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet