Atgriezties pie raksta

Ķegumā viesojas rakstniece Māra Jakubovska un sunītis Rufis Foto

7.maija pēcpusdienā  Ķeguma Tautas namā aizritējis interesants, aizraujošs un izglītojošs pasākums, kurš aicināja bērnus un skolēnus saudzēt dabu un mīlēt dzīvniekus.

Sarunā ar rakstnieci skolēni atklāja, ka viņiem patīk lasīt grāmatas, jo tās viņiem palīdz kļūt gudrākiem un iemācīties ko jaunu. Grāmatas tiekot rakstītas tāpēc, lai bērniem būtu ko lasīt, arī šādu atziņu pauda mazie ķegumieši.


M.Jakubovska, kura pazīstama kā daudzu populāru biogrāfisku un sadzīvisku romānu autore,  sarakstījusi arī piecas grāmatas mazajiem lasītājiem. Divas no tām veltītas sunītim Rufim – "Rufis atrod mājas" un "Rufis dodas dzīvē".


"Rufītis ir ļoti mīļš, draudzīgs, interesants suns. Viens no tiem retajiem suņiem, kurš trīs mēnešus dzīvojis studentu kopmītnēs un pat piedalījies saimnieku kāzās," par grāmatu galveno varoni stāsta M.Jakubovska.  Kad bija iznākusi pirmā grāmata "Rufis atrod mājas", mazie lasītāji vēlējās uzzināt, kā Rufim klājas tālāk. Tā tapa "Rufis dodas dzīvē". 


"Kāpēc par Rufīti būtu jāraksta? Rufītis savulaik atrasts uz ielas, nonācis dzīvnieku patversmē un pēc tam laimīgi atradis savu saimnieku. Tā ir viena no skumjām lietām, par kurām ir jārunā. Un tas jādara tieši ar jums, jo jūs esat jaunā paaudze. Jūs būsit tie, kas darīs visu, lai Latvijā un citviet pasaulē nebūtu pamestu dzīvnieku," sacīja M.Jakubovska. Rakstniece aicināja pasākuma dalībniekus, aizejot mājās, samīļot savus mājdzīvniekus, kā arī ieteica, ja bērni kādreiz vēlas iegādāties sunīti vai kaķīti, jāpadomā, vai nevar palīdzēt kādam, kurš nonācis patversmē, atrast mājas.


Savukārt rakstniecei prieku sagādāja viņas sacerētās pasakas "Meža detektīvs" skatuves variants Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas un Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas skolēnu teātra pulciņu  iestudējumā. Interpretācija katram kolektīvam atšķirīga, bet problemātika ar aktualitāti – atkritumu nonākšana mežā, kā arī to ietekme uz vidi un dzīvniekiem -  uzrunāja visus klātesošos. 


Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas teātra pulciņa vidējā vecuma grupa lugu "Meža detektīvs" iestudējusi jau pagājušajā mācību gadā. Kā stāsta teātra pulciņa režisors,  skolotājs Artūrs Ābols, līdz šim izrāde spēlēta skolā, bet nu to redzēja arī citi skatītāji, un, kas visjaukākais, arī pati autore.


Pasākumā piedalījās Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas un pirmsskolas izglītības iestādes "Gaismiņa" audzēkņi, kā arī viesi – Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas skolēni.


Tikšanos ar Māru Jakubovsku organizēja Ķeguma novada muzejs. "Muzejam ir raksturīgs literārais virziens, jo mūsu muzejā ir ekspozīcijas novadniekiem – rakstniecei  Regīnai Ezerai un dzejniekam Jāzepam Osmanim. Arī šis pasākums ir ciešā saistībā ar muzeja interesi par latviešu literatūru," stāsta Ķeguma novada muzeja vadītāja Ligita Ādamsone. Muzeja vadītāja arī atklāj, ka sadarbība ar Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolu izveidojusies, pateicoties tam, ka tur mācījusies Jāzepa Osmaņa mazmeita Uva.


Pēc pasākuma viesi devās uz Tomi, lai iepazītos ar Ķeguma novada muzeju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/43834

2019. gada 7. maijā, 22:14, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

fredis • 2019. gada 8. maijā, 16:53
Malači mazie aktieri !!
Kur sunītis Raivis? • 2019. gada 8. maijā, 08:40
...?
Lunis • 2019. gada 8. maijā, 02:47
Malacis Ligita , sīkie bij starā !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet