Atgriezties pie raksta

Ķeguma ģitārstudijas ansambļi aizvadījuši skanīgu sezonu Foto

18.maijā Ķeguma Tautas namā norisinājās Ķeguma ģitārstudijas bērnu un jauniešu ansambļu sezonas noslēguma koncerts, kas bija veltīts Ģimenes dienai.

Pasākumu atklāja Ķeguma Tautas nama vadītājas pienākumu izpildītāja Liene Lazdiņa.


"Radīt, paveikt lielas lietas un sasniegt mērķus varam tikai ar ģimenes, radu un draugu spēcīgu atbalstu. Arī mūsu jaunie ģitāristi, kuri kādreiz kļūs par lieliem māksliniekiem, ar jūsu atbalstu un sapratni visu gadu cītīgi nākuši uz mēģinājumiem, piedalījušies konkursos," vecāku un tuvinieku nozīmīgo lomu jauno mākslinieku radošajā izaugsmē uzsvēra L.Lazdiņa.


Ķeguma ģitārstudija dibināta 2013.gadā, un šajā laikā jau nomainījušās dalībnieku paaudzes. Pirms septiņiem gadiem apgūt ģitārspēli uzsākušie jaunieši jau izauguši, studē augstskolās un spēlē citos kolektīvos.


Pirmā sezonas noslēgumā uzstājās kādreiz jaunākā grupa, kas nu jau kļuvusi par pašreiz vecāko. Ķeguma ģitārstudijas vadītāja Dace Priedoliņa ar prieku pavēstīja, ka šī grupa pēdējā gada laikā ļoti augusi mākslinieciskajā ziņā. Par to liecina Latvijas Ģitārspēles ansambļu un solistu konkursā "Es un mūzika" jaunākajā grupā iegūtā I pakāpe. "Panākumu pamatā ir stabils sniegums, pacietība un radoši meklējumi. Viņi vairs nesamierinās ar to, ko varu dod es, viņi paši meklē un pilnveidojas. Gribu uzteikt par savstarpēju saspēli, spēju citam citu sadzirdēt," ansambli raksturoja D.Priedoliņa. 


Koncertā piedalījās viesi - Ogres Bērnu un jauniešu centra meiteņu ģitāristu ansamblis, kurš muzicē kopā divus gadus. Prasmi saspēlēties  ķegumieši un ogrēnieši demonstrēja, izveidojot apvienotu ansambli un muzicējot kopā.


Sezonas noslēguma koncertā savu prasmi rādīja arī jaunākās grupas ansamblis, kā arī individuālie izpildītāji.


Pavisam Ķeguma ģitārstudijā šobrīd darbojas 12 jauno mūziķu, bet ražīgākajās sezonās studiju apmeklējuši vairāk nekā 20 dalībnieku. Aizvadītajā sezonā ģitārstudija papildinājusies tikai ar diviem jauniem dalībniekiem, tāpēc rudenī plānots izsludināt paplašinātu uzņemšanu visu vecumu grupās, arī pieaugušo grupā. Nodarbības notiek piektdienās.


"Darbs ir arī mans hobijs, sadarbība ar bērniem un jauniešiem ir fantastiska, jo viņi man dod tik daudz ideju un ieceru, ka kopā mums izdodas izdarīt to, par ko mēs sapņojam," atklāja D.Priedoliņa. 


Koncerta noslēgumā Ģitārstudijas dalībnieki saņēma Pateicību par aizvadītajā sezonā paveikto, izrādīto interesi par ģitārspēli un mūzikas mīlestību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/43900

2019. gada 19. maijā, 23:08, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2019. gada 20. maijā, 02:50
Rihardam tas ķeblis zem kājām laabais:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet