Atgriezties pie raksta

Ķegumā sveic Latvijas simtgades gadā dzimušos bērniņus Foto

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Ķegumā pie pirmsskolas izglītības iestādes "Gaismiņa" norisinājās tradicionālie Bērnu svētki, kuru iniciatori ir Starptautiskais soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums".

Pagājušajā gadā dzimušos bērnus un viņu vecākus sveica Starptautiskā soroptimistu kluba "Ogre-Ķegums" prezidente Ināra Vītola un Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.


"Jau pagājuši astoņi gadi, kopš esam aizsākuši šo tradīciju un Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā kopā ar Starptautisko soroptimistu klubu "Ogre-Ķegums" novadā rīkojam pasākumu "Ķeguma bēbis". Arī man pašam pirms dažiem gadiem nācās piedalīties šajos svētkos un saņemt balvu. Novēlu jums šo dienu pavadīt ģimeniski kopā ar saviem mazajiem ķipariem, jo bērnu smaids ir jaukāks pat par sauli," vēlēja pašvaldības vadītājs.


Kā jau bija solīts iepriekš, šie svētki bija īpaši, jo iepriekšējais gads, kurā piedzima mazuļi, aizritēja Latvijas simtgades zīmē. Par šo notikumu mazajiem Ķeguma novada iedzīvotājiem atgādinās krekliņi ar Latvijas simtgades simboliku. Katru krekliņu atbilstoši tā īpašnieka dzīves vietai rotāja uzraksts "Ķeguma bēbis", "Tomes bēbis" vai "Rembates bēbis". Bērni arī saņēma ceļamaizi turpmākajai dzīvei.


"Strādāju bērnudārzā, un tāpēc īpašs prieks, ka Ķeguma novadā dzimst bērni, kurus jau pavisam drīz uzņemsim pie sevis. Pagājušajā gadā Ķegumā piedzimuši 22, Rembatē – 5, Tomē – 3. Birzgalē – 18 bērniņu. Agrāk mēs šo pasākumu organizējām tikai Ķegumā dzīvojošiem bērniem. Jau pērn aicinājām pulciņā Rembates pagasta, bet šogad mums pievienojās arī Tomes pagasta mazuļi," stāsta I.Vītola. 


Šogad pasākuma rīkošanai tika atvēlēts cits laiks un norises vieta. Kā atklāj I.Vītola, sevi neattaisnoja pasākuma rīkošana novada svētku laikā, kad mazuļu vecāki, brāļi un māsas iesaistīti citās aktivitātēs. Pasākums no Ķeguma Tautas nama šogad pārcelts uz pirmsskolas izglītības iestādes "Gaismiņa" teritoriju. Tieši šajā bērnudārzā pirmās zinības apgūs vairums no šajos svētkos klātesošajiem bērniem.


I.Vītola ir VPII "Gaismiņa" darbiniece, tāpēc ar prieku pavēsta, ka bērnudārza teritorija šogad ir skaisti sakārtota. Šajā talkā piedalījušies arī audzēkņu vecāki. Iestādītas ābeles, bērnudārza teritorija sadalīta zonās pēc Margaritas Stārastes pasaku motīviem – "Burvju mežs", "Rūķu virtuve" un citās, lai audzēkņi te patiešām labi justos. 


Šogad, atšķirībā no citām reizēm, kad šajos svētkos izrādīti teātra iestudējumi, pie gaviļniekiem tika aicināti  Ziedu meitene, suns Pluto un kaķenīte Mīcīte, izklaidējot klātesošos ar jautrām dziesmiņām, iesaistot rotaļās un sarīkojot burbuļšovu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/43993

2019. gada 2. jūnijā, 19:09, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Pūpols • 2019. gada 11. jūnijā, 15:20
Nelaiķis Pēteris bija cienījams un likumpaklausīgs skolotājs, bet dēlus neprata uzaudzināt un džagulēns ir ģenētiski no vecā līkkāja mantojis visu negatīvo. Psargi Dievs no tādas nelaimes!
!!! • 2019. gada 10. jūnijā, 16:29
Tas ir fakts....
Simona • 2019. gada 7. jūnijā, 08:46
Lai Dievs dod šiem bērniņiem neizaugt tādiem kā ūzuļu džagulēns! Lai viņi izaug par krietniem cilvēkiem!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet