Atgriezties pie raksta

Gaisa spēku dibināšanas 100.gadadiena Foto

Ar svinīgiem pasākumiem Rīgā un Ķeguma novada Rembates pagasta aviobāzē "Lielvārde" tika atzīmēta Gaisa spēku dibināšanas 100.gadadiena.

Svinīgos pasākumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un citi aicinātie viesi.


7.jūnijā, godinot Gaisa spēku dibināšanas 100.gadadienu, notika svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija Rīgas Brāļu kapos. Savukārt dienas vidū Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē notika Gaisa spēku simtajai gadadienai veltīts svinīgais pasākums.


8.jūnijā Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē no rīta apmeklētāji varēja vērot koncertuzvedumu “Visu par Latviju”, savukārt no plkst.11 norisinājās aviācijas paraugdemonstrējumi. Aviācijas paraugdemonstrējumos piedalījās kā Latvijas, tā ārvalstu gaisa kuģi, tostarp Lielbritānijas “Eurofighter Typhoon”, Spānijas “F-18” un Ungārijas “Gripen”, kas nodrošina patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas.


Pasākumā piedalījās arī  aviokompānija “airBaltic” ar lidmašīnu “Airbus A220-300”, kuru rotā Latvijas simtgadei veltītais sarkanbaltsarkanais krāsojums un galvaspilsētas Rīgas vārds.


Gaisa spēki nodrošina valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, piedalās cilvēku un dažādu objektu meklēšanas, vai glābšanas darbos, veic gaisa transporta uzdevumus, organizē militārās aviācijas lidojumu drošības pasākumu izstrādi un to izpildi, saskaņo un kontrolē militārās aviācijas lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā un veic citus vienībai noteiktos uzdevumus.


Šā gada janvārī Liepājā tika atklāti Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumi, kas norisināsies šogad un 2020. gadā. Pasākumi notiks hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot to vēsturisko virzību Latvijas teritorijā un izšķirošās cīņas. Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100. gadadienas pasākumu ietvaros, norisināsies arī Latvijas Kara aviācijas 100.gadadienas pasākumi.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44058

2019. gada 12. jūnijā, 14:56, Ķeguma novada jaunumi
mil.lv

Jaunākie komentāri

>xa xa • 2019. gada 13. jūnijā, 10:56
Utis izķemmēji no bārdas?
ха ха • 2019. gada 13. jūnijā, 07:20
Хотелось бы посмотреть, что за хероплан был у этих в 1919 году?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet