Atgriezties pie raksta

Ķegumā līgotājus sagaida limuzīns Jāņu nakts krāsā Foto

Arī Ķegumā, tāpat kā visā Latvijā, 23.jūnija vakarā norisinājās lustīga Jāņu svinēšana.

Izsludinātā pasākuma "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" daiļskanīgais un katram latvietiem pēc Jāņa Streiča filmas saprotamais nosaukums nepalika tikai uz afišas. Uz Līgo svinēšanu goda vietā pie Ķeguma zīmes bija novietots īsts limuzīns atbilstošā krāsā. Šis retro auto bija sagādāts, pateicoties ķegumietim Vladislavam Naumovam. Limuzīns uz pasākuma laiku kļuva arī par apmeklētāju iecienītu fotografēšanās vietu.


Pirms kurt lielo ugunskuru un grupas "Vintāža" pavadībā lustēties zaļumballē, līgotājas un līgotāji varēja sapīt vainagus no pļavu puķēm un jāņuzālēm, kā arī piedalīties dažādās atrakcijās.


Lai nopelnītu balvu, bija jāveic dažādi uzdevumi - jāskrien cauri šķēršļiem, jāmet bērzu meijas un zābaki tālumā. Sākotnēji bija iecerēts, ka 45.izmēra gumijas zābaku vilks kājā daiļā dzimuma pārstāves un savā starpā sacentīsies, kura aizmetīs tālāk. Taču šī nodarbe tik ļoti iepatikās kungiem un arī bērniem, ka, līdzjutēju atbalsta pavadīta, izvērtās jautrā laika pavadīšanas veidā.


Viens no stafetes uzdevumiem bija arī sacensības Jāņu siera ēšanā.


"Visas atrakcijas tika veidotas ar mērķi, lai Līgo svētkos iesaistītu ģimenes," uzsver Ķeguma Tautas nama vadītājas pienākumu izpildītāja Liene Lazdiņa. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44128

2019. gada 23. jūnijā, 23:48, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Mamzele • 2019. gada 30. jūnijā, 10:40
Tu tik skaties, džagulens ar žiguli!
Vilhelmīne • 2019. gada 24. jūnijā, 14:40
Nu, Ķegumā kājau parasti, Līgo vakzars bija stipri paplāns, džagulēna garā...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet