Atgriezties pie raksta

Saulainajā 20.jūlijā nosvinēti Rūķu parka svētki Birzgalē Foto

Svētku rīts birzgaliešiem iesākās ar Rūķu brokastīm un foto orientēšanos, kurā bija jāatpazīst un jāatrod vairāki interesanti Birzgales objekti.

Godalgotās vietas sacensībās ieguva:


1. vieta - Edgars Ivaņeņkovs (Ātrais skrējējs),
2. vieta - Inese Pilāne, Agnese Putāne un Kristers Rozītis (Lauvas),
3. vieta - Amanda Ozola un Lana Maļejeva (Jauktenīši).


Uzreiz pēc sacensībām sākās Birzgales "Mazo rūķīšu rīts", kurā tika sveikti 2018.gadā Birzgales pagastā dzimušie bērniņi. Katru jaundzimušo vecāki iešūpoja dzīves gaitām un folkloras kopa "Graudi" pavadīja ar tautas dziesmu. Pēc sveikšanas vecāki ar mazuļiem un citi interesenti varēja doties ratiņu un ciskudriļļu parādē, kurā katrs visdažādākajos veidos bija izrotājis gan ratiņus, gan velosipēdus, gan citus braucamrīkus.


Godalgotās vietas parādē ieguva:


Ratiņu parāde:
1. vieta - Monta Artihoviča (JAME),
2. vieta - Reinis un Gustavs (Divi vienā),
3. vieta - Agnese Skaldere (Brašuļi).


Ciskudriļļu parāde:
1. vieta - Odrija Grašiņa (Princesīte),
2. vieta - Kerija Liepiņlauska (Baltā dāma),
3. vieta - Renārs Strods (Bērnība).


Visu pēcpusdienu Rūķu parkā notika visdažādākās aktivitātes – sejiņu apgleznošana, zīmēšana, lielo burbuļu pūšana, maizītes cepšana. Gan lieli, gan mazi varēja izklaidēties peintbola parka "PIF PAF" piedāvātajās aktivitātēs un pārbaudīt savus spēkus "Lielajās koka galda spēlēs", savukārt pašus mazākos gaidīja piepūšamā atrakcija ar zināmiem multfilmu tēliem.


Par tradīciju kļuvusi ziedu paklāju veidošana, kas notika arī šogad. Talantīgi un meistarīgi kopā tika veidotas dažādas skaistas ziedu kompozīcijas, kas tika apbalvotas:


1. vieta - "Limuzīns "- Mārīte Artihoviča,
2. vieta - "Gadalaiku dabas grāmata"- biedrība "Viršu laiks",
3. vieta - "Jadaras logo" - biedrība "JADARA".


Pēcpusdienai noslēdzoties, birzgalieši meklēja "Birzgales kūku meistaru". Konkursam tika izceptas deviņas kūkas, no kurām viena bija sāļā torte. Cepējas pārsteidza ne tikai ar lielisko kūku garšu, bet arī ar skaisto dekorējumu. Labākie kūku cepēji tika noteikti ar balsojumu. Degustētāju bija tik daudz, ka pie muzeja durvīm veidojās gara rinda.


Pēc kūku baudīšanas par labākajām tika atzītas kūku cepējas:


1. vieta - Irēna Tampa,
2. vieta - Kristīne Buša un Inta Buša Rastjogina,
3. vieta - Ivita Lauberte.


Pēc darbīgās dienas Rūķu parkā visi varēja gatavot "Lielo rūķu sviestmaizi", kas izdevās ļoti garda. Vairāku metru garumā ikviens varēja izveidot sev iemīļotāko sviestmaizi ar kuru cienājās pie "Rūķu zupas".


Visas dienas garumā varēja iegādāties svētku loterijas biļetes. Izlozes galvenā balva bija televizors. Kopā tika saziedots 360,70 eiro, kas tiks novirzīti Birzgales pagasta daudzbērnu ģimenēm, kuras augustā apmeklēs Rīgas zooloģisko dārzu.
Vakarā Rūķu parkā izskanēja grupas "Hameleoni" 20 gadu jubilejas koncerts, kam sekoja svētku zaļumballe ar grupu "Divi" un velešovs uz Rūķu parka estrādes.


Svētku atbalstīji: Z/S "Madaras", Z/S "Ķesteri", "Kalna Druvas", SIA "Daba Jums", kafejnīca "Oškrogs", veikals "Ozolkalnu nams", veikals "Lats", SIA "Silver Standart Houses", Birzgales aptieka, SIA "Rubeņi", Inga un Māris Varslavāni, biedrības "JADARA” biedres ar ģimenēm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44294

2019. gada 23. jūlijā, 14:22, Ķeguma novada jaunumi
Kintija Sparāne, Ķeguma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet