Atgriezties pie raksta

Ielu sporta spēles Rembatē Foto

Sports Rembatē cieņā ir bijis kopš seniem laikiem. Jau tālajā 1952.gadā fizkolektīva vadītāja Paula Avotiņa vadībā notika pirmās  sacensības starp kolhoza "Uzvara" brigādēm, kurās dalību ņēma gan ierindas kolhoznieks, gan speciālists.

Šī tradīcija turpinājās daudzus gadus. Sacensības atbalstīja gan kolhoza priekšsēdētājs M. Andersons, gan arodbiedrība. Paralēli notika arī Sporta svētki, ko bija iecienījušas tuvas un tālas komandas. Pēc intensīviem sporta svētku gadiem vietējās sporta spēles vairs nenotika, un šogad – 2019.gadā – šī tradīcija tika atjaunota.


Redzot, ka Rembatē ar sportu daudzi ir uz "tu",  M.Aizsilnieces, L.Lazdiņas un sporta aktīvistu pulciņā radās doma par sacensībām Rembates ielu un pagasta pieguļošā teritorijā dzīvojošo iedzīvotāju starpā. Sapnis īstenojās, saulainajā 28.jūlija rītā, kad kopā ar ielu komandu kapteiņiem -  U.Ābeli, A.Viļumsonu, O.Gūti, S.Sarmuli, I.Dārznieku, A.Veļiku, A.Jefremovu, K.Kārkliņu, galveno sekretāri R.Kasparoviču un izpalīdzīgo R.Dumpi, pulcējās kupls sportot gribētāju pulks, pēc reģistrācijas lapām - vairāk nekā 100 dalībnieku no maza līdz cienījamam vecumam.


Sporta diena nevar sākties bez rīta rosmes nu nekādi, visus sporta mīļotājus iesildīja brāļi Jānis un Pēteris Rumpji.


Kad muskuļi bija iesildīti sacensībām, varēja sākt aktīvu darbošanos. Piecas komandas sacentās dažādos tautas sporta veidos – stafetēs, netradicionālajā volejbolā, futbolā un basketbolā, virves vilkšanā, šautriņu mešanā, dārzabolā un citās aktivitātēs. Mēneša karstākā diena neatturēja nevienu sportot gribētāju! 


Deviņu disciplīnu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Glāzšķūņa komanda "Glāzšķūnieki no ziediem", un tad - Lielvārdes iela, Līvānu mājas, Ķeguma iela un Liepu iela. Liels prieks, ka visas komandas bija padomājušas arī par kopīgu vizuālo tēlu savām komandām. 


Sporta dienas nobeigumā visi cienājās ar organizatoru sarūpēto svētku zupu un kliņģeri. Tiekamies nākamajā gadā! 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44336

2019. gada 31. jūlijā, 14:21, Ķeguma novada jaunumi
www.kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

valija Uzulniece • 2019. gada 1. augustā, 17:37
Man prieks ka Rembatieši tik aktīvi sporto.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet