Atgriezties pie raksta

Ķegumā konkursa "Vecmāmiņa 2019" dalībnieces bauda sauli un mācās defilē Foto

Sestdien Ķegumā viesojās konkursa "Vecmāmiņa 2019" finālistes, kuras 7.decembrī sacentīsies par Gada vecmāmiņas kroni.

Konkurss "Vecmāmiņa 2019" oficiāli tika atklāts 6.septembrī, un jau sākusies intensīva gatavošanās finālam. 14.septembrī konkursa dalībnieces devās uz Ķegumu, kur viņas sagaidīja ķegumiete, konkursa "Vecmāmiņa 2012" fināliste un titula "Mis FOTO" ieguvēja Anita Alksne. 


"Tā ir manis pašas iniciatīva uzaicināt konkursa dalībnieces uz Ķegumu - pilsētu, kurā esmu dzimusi un kam esmu veltījusi 46 savas dzīves gadus. Vēlos, lai arī citi redz un pamana šo mīļo, saules pilno pilsētu. Saule ir arī mūsu pilsētas ģerbonī," stāsta A.Alksne.


Sasaucoties ar Ķegumu simbolizējošo dzelteno – saules – krāsu – visām vecmāmiņām savā apģērbā vai aksesuāros bija jāiekļauj dzeltens akcents. Šajā dienā Ķegumā viss bija ieturēts dzeltenos toņos. Saules krāsā bija arī cepumi un saldējums, ar ko tika cienātas konkursa dalībnieces.


Vispirms konkursa dalībnieces pulcējās Ķeguma parkā pie Saules pulksteņa, kur A.Alksne iepazīstināja ar Ķeguma vēsturi, kā arī kopīgi nofotografējās pie vides objekta "Ķegums". Ciemiņiem bija iespēja aplūkot arī pagājušā gada nogalē izdoto Ķeguma novada fotoalbumu.


Turpinājumā Ķeguma Tautas namā dalībnieces gaidīja defilē nodarbības Elitas Drākes vadībā. Nodarbības laikā katrai dalībnieču kustībai vērīgi sekoja žūrija, kurā bija iekļautas arī pagājušā gada konkursa "Latvijas vecmāmiņa" finālistes – "Latvijas 2. Vecmāmiņa 2018" Gundega Meiere un titula "Vecmāmiņa talants" ieguvēja Maija Bogdanova. Žūrija vērtēja dalībnieču stāju, komunikāciju un vizuālo koptēlu.


G.Meiere atklāja, ka šī gada vecmāmiņas vērtēs draudzīgi, bet tajā pašā laikā kritiski, lai veicinātu dalībnieču izaugsmi. "Ne tik daudz svarīga ir konkrētu uzdevumu izpilde, bet vecmāmiņu kopējais tēls – sevis pasniegšana, parādīšana. Tas noderēs ne tikai konkursa laikā, bet arī turpmāk," uzsvēra G.Meiere.


Pēc ciemošanās Ķegumā konkursa dalībnieces devās uz Lielvārdes novadu. Abus novadus saista slavenais akmens "Lāčplēša gulta", kas 1976. gadā no Ķeguma pārvests uz Lielvārdi un novietots pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja.


Konkursa dalībnieces Lielvārdes novadā tika aicinātas uz svētbrīdi Lielvārdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, klausījās mūziķa Laura Valtera uzstāšanos, kā arī cepa maizi Zelmas maiznīcā.


Noslēgumā vecmāmiņas apmeklēja Ķeguma Krusta kalnu, kur varēja ļauties meditatīvām pārdomām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44686

2019. gada 14. septembrī, 22:43, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

? • 2019. gada 16. septembrī, 11:10
Džaga džegojas, ko?
ženija • 2019. gada 15. septembrī, 14:00
Ko džagojies. Slims esi.
xa xa • 2019. gada 15. septembrī, 08:24
Vecais džaga ar savu džagulēnu visu diriģē, omes spēj tik lēkāt!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet