Atgriezties pie raksta

Birzgales pamatskolai 170

14.septembrī aizvadīts Birzgales pamatskolas salidojums un 170 gadu jubileja.


 

Svētku diena Birzgalē iesākās ar skolai veltītu ekspozīciju muzejā "Rūķi". Pēc muzeja apciemojuma absolventi varēja doties uz skolu, lai kavētos atmiņās, un jau pēcpusdienā baudītu zemessardzes cienīgu maltīti skolas sporta laukumā.


Vakarpusē sākās pasākuma svinīgā daļa, kurā sporta zāles telpās pulcējās vairāki simti apmeklētāju. Skolas viesiem pašdarbnieku kolektīvi veltīja vairākus priekšnesumus. Birzgales pamatskolas direktors Valentīns Pastars: "Birzgalei ir lieli svētki – Birzgales pamatskola svin 170 gadu jubileju! Skola ir vieta, kur mācīties, apgūt jaunas zināšanas, kompetences un daudz ko citu. Tomēr skola ir arī vieta, kur mēs satiekam draugus un skolā satiktie draugi ir tie labākie un uzticīgākie. Skolas gadu draudzība un mīlestība saglabājās visu mūžu."


Šis ir septītais Birzgales pamatskolas salidojums. Iepriekšējā salidojuma laikā tika aizsākta jauna tradīcija – sumināt goda absolventus, kuri bija Ēriks Hānbergs, Juris Bezzubovs un Aigars Apnis. Kā stāsta skolas direktors, arī šogad tika turpināta tradīcija sveikt skolas absolventus no trīs dažādām paaudzēm. Par šī gada Goda absolventiem kļuva Tamāra Liestiņa, Raimonds Okmanis un Uldis Siliņš.


Tamāra Liestiņa: "Paldies jums! Lai jūsu dzīvē nav neviena akača! Lai jums apkārt ir labi cilvēki un nav skauģu un nenovīdīgu cilvēku! Lai jūs esat laimīgi un iesakņojaties mūsu Birzgalē!"


Raimonds Okmanis: "Pamatskola ir pirmā vieta, kas paver plašākus apvāršņus cilvēka personības izaugsmē un dot pirmos iespaidus, pirmās domas, pirmās idejas kā attīstīsies nākamais dzīves cikls. Es vēlos pateikt ļoti lielu paldies pirmajām skolotājām, kuras mūs sagaidīja 1.klasē! Nākamos desmit un divdesmit gadus, lai Birzgales skolu joprojām piepilda bērnu čalas un, lai viss mums attīstās, jo jebkurš uzņēmējs un cilvēks, kurš mīl savu pagastu, lēnām atgriežas atpakaļ."


Uldis Siliņš: "Mēs esam bagāti! Paskatieties uz to, kas mums šeit ir – bērni, skolotāji, kuri rāda piemēru bērniem, vecāki, kuri rāda piemēru bērniem. Es lepojos ar Birzgales skolas bērniem! Es lepojos ar tiem vecākiem un skolotājiem, kuri rāda šo pareizo piemēru saviem bērniem!"


Birzgales pamatskolas darbiniekus skolas 170 gadu jubilejā bija ieradušies sveikt arī Ķeguma novada pašvaldības pārstāvji – Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Roberts Ozols, speciāliste izglītības jautājumos Sandra Čivča un domes deputāti. S.Čivča: "Manuprāt, skola ir īpaša ģimene. Ja mājās ģimene ir mamma, tētis, vecmāmiņa un vectētiņš, brāļi un māsas, tad skolā ģimene ir skolotāji, skolas darbinieki, skolēni un vecāki." Ķeguma novada pašvaldības pārstāvji Birzgales pamatskolas darbiniekiem pasniedza atzinības rakstus. Par ilggadēju, pašaizliedzīgu un apzinīgu darbu Ķeguma novada Birzgales pamatskolā atzinības rakstus saņēma Vita Kozlovska, Valija Skuja, Baiba Liepiņlauska un Marika Tampa. Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Roberts Ozols Birzgales pamatskolas direktoram pasniedza pašvaldības dāvanu – 1000 eiro dāvanu karti datortehnikas iegādei.


Svētku noslēgumā visi pasākuma viesi varēja nobaudīt milzīgu jubilejas kūku, ko rotāja skaitlis "170". Absolventi vienojās sirsnīgās sarunās, fotografējās pie īpaša fotostūra un baudīja balli, kurā muzicēja grupa "Dvinskas muzikanti".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44727

2019. gada 18. septembrī, 18:02, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

Birzgales.skola • 2019. gada 19. septembrī, 10:21
Lūdzu izlabojiet - Raimonds Okmanis, nevi Lokmanis

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet