Atgriezties pie raksta

Rudens gadatirgū Ķeguma jauktā kora "Lins" dalībnieki dzied, spēlē un cep vafeles Foto

Sestdien Ķegumā aizvadīts rudens krāsām, smaržām un garšām piepildīts Rudens gadatirgus.

Liepu alejā savas preces pārdošanai izlikuši mājražotāji un amatnieki, piedāvājot dažādas rudens veltes no dārziem, mežiem un purviem, kā arī siltas cepurītes, zeķītes un cimdiņus. No tirgus mājās varēja aiznest arī kūpinātas zivis, žāvējumus, mājās gatavotu sieru, piparkūkas un citus gardumus.


Rudens gadatirgū apmeklētāji priecājās arī par pievilcīgo un rotaļīgo trušu saimi no Tomes pagasta "Turbām". Trušu saimniecīte, astoņus gadus vecā Megija, aizrautīgi stāstīja tirgus apmeklētājiem, ka mazos pūkainīšus drīkst pabarot un papaijāt, piedevām par brīvu saņemot dāvanā dekoratīvu ķirbīti. Savukārt Megijas mamma Marika konsultēja pircējus par trušu audzēšanas īpatnībām, kas jāņem vērā nākamajam saimniekam.


Ķeguma jauktā kora "Lins" dziedātāji iepretim Ķeguma Tautas namam cepa gardas vafeles, vārīja tēju un kafiju, aicinot gadatirgus apmeklētājus uz Vafeļu brokastīm. Tā nav pirmā reize, kad kora "Lins" puiši pievēršas konditorejas izstrādājumu gatavošanai. Ķeguma novada svētku laikā maija nogalē puiši gadatirgū cepa vafeles, lai nopelnītu papildus naudu tautas tērpu biksēm. Tagad bikses ir iegādātas. Visi vīriešu kārtas dziedātāji tikuši pie jaunām biksēm, kuras ar lepnumu tika atrādītas arī tirgus apmeklētājiem.


Rudens gadatirgū akcija "Nopērc vafeles – atbalsti mākslu!" turpinājās. Kā atklāja kora dziedātāji Rolands Ķirpis un Austris Logins, tagad tiek vākti ziedojumi, domājot par nākotnes projektiem, jo koristiem daudz un dažādu vajadzību. Koris gaida arī jaunus dziedātājus, īpaši sieviešu balsu grupās. Kora puiši priecēja tirgus apmeklētājus arī ar skanīgām tautas dziesmām.


Ķeguma novadā īpaši aktīvi ir seniori. Ķeguma novada Pensionāru biedrības kultūras darba vadītāja Dagnija Berķe gadatirgū pārdeva senioru darinātos izstrādājumus. Tie tapuši apmācībās, kas tiek organizētas Ķeguma novada pašvaldības Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projekta ietvaros.


Iegādājuši visu nepieciešamo, satikušies un parunājušies ar paziņām, pircēji labā garastāvoklī devās mājup.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44793

2019. gada 28. septembrī, 16:40, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

viedoklis nepareizs • 2019. gada 30. septembrī, 09:23
Tak Purviņa pavasarī skaidri un gaiši pateica, ka gadatirgi Ogrē nav un nebūs! To organizēšana prasa pārāk daudz laika, nav kad kafiju dzert.
Deizii • 2019. gada 29. septembrī, 09:41
Es domāju tāpēc ka nav pircēju bet ir pārsvarā '' staigātāji""
čoms • 2019. gada 29. septembrī, 09:13
Kāpēc Ogrē nenotiek gadatirgus.....Varētu katru sestdienu rīkot tirdziņus,iemeslu rīkošanai var taču izdomāt

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet