Atgriezties pie raksta

Senioru dienā ķegumietis Harijs Jaunzems saņem Daugavas Savienības balvu Foto

5.oktobrī Ķeguma novada pašvaldība par godu Starptautiskajai senioru dienai bija sarūpējusi novada senioriem pasākumu "Saulei pretī mūžam iet".

Pašvaldība dāvināja šos svētkus, lai pateiktu paldies novada senioriem par izaudzinātājiem bērniem un mazbērniem, par mīļumu un sirds gudrību, kas viņos ir ielikta, par darbu un aktivitātēm, ko seniori ik dienu velta novada un visas Latvijas stiprināšanā. 


Pasākuma ieskaņā Ķeguma novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Uldis Ābelis sveica visus klātesošos, tostarp draugus no Aizkraukles, Skrīveru, Birzgales un Ikšķiles pensionāru biedrībām, novēlot šajā pēcpusdienā visiem labi atpūsties, sadraudzēties, kā arī turpmāk būt veseliem, spēcīgiem  un priecāties par dzīvi.


Seniorus svētku dienā uzrunāja Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektore Anete Tomsone. Atsaucoties uz Māra Čaklā dzejas rindām "Es esmu bagāts. Man pieder viss, kas ar mani ir noticis",  izpilddirektore atzina, ka seniori sevi var saukt par patiesi bagātiem cilvēkiem. A.Tomsone pateicās senioriem par to, ka viņi dalās savā bagātībā gan ar pašvaldību, gan ar novada iedzīvotājiem, kā arī vēlēja tikpat veiksmīgu sadarbību un izdošanos ikvienam arī turpmāk.


Pašvaldība īpaši pateicās Ķeguma novada Pensionāru biedrības aktīvākajiem biedriem.


Savukārt Ķeguma novada Pensionāru biedrības valdes loceklis Harijs Jaunzems saņēma biedrības "Daugavas Savienība" apbalvojumu.


"Savu dzīvi nevaram iedomāties bez Daugavas, bet nevaram iedomāties arī bez elektrības. Pārvarama ir gan ekonomiskā, gan finansiālā  krīze, bet, ja vienā dienā nebūtu elektrības, tas radikāli mainītu mūsu dzīvi un paradumus," sacīja biedrības "Daugavas Savienība" prezidents Māris Ozoliņš. "Tāpēc biedrība katru gadu piešķir balvu par Daugavas ielejai raksturīgo kultūras vērtību, kultūras mantojuma saglabāšanu, atjaunošanu un popularizēšanu."


Kā atklāja biedrības "Daugavas Savienība" prezidents, šogad biedrības valde vienbalsīgi nolēmusi šo balvu piešķirt ķegumietim Harijam Jaunzemam, kurš visu savu darba mūžu - no inženiera līdz Daugavas HES direktoram - veltījis elektrospēkstacijām. H.Jaunzems piedalījies arī Daugavas spēkstaciju muzeja izveidošanā un bijis arī tā direktors. Arī, aizejot pensijā, H.Jaunzems turpina būt sabiedriski aktīvs, un šobrīd pilda Ķeguma novada Pensionāru biedrības valdes locekļa pienākumus. 


H.Jaunzems saņēma naudas balvu 700 EUR apmērā pēc nodokļu nomaksas. Klātesošie sveica Jaunzema kungu ar aplausiem un ziediem.


Pašvaldība senioriem bija sagādājusi arī jauku koncertu, kurā muzicēja Gunārs Meijers un Ivars Auzāns.


Pensionāru biedrības valdes locekle Ilze Kantore biedrības vārdā teica paldies svētku organizatoriem – Ķeguma Tautas nama vadītājas pienākumu izpildītājai Lienei Lazdiņai, Ķeguma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistei Kintijai Sparānei un pasākuma vadītājai Zitai Ruņģei. "Mēs varējām sēdēt goda vietā un justies kā ciemiņi," uzsvēra I.Kantore.


Ķeguma Tautas nama foajē varēja iegādāties Ķeguma novada Pensionāru biedrības čaklo rokdarbnieču un citu senioru darinājumus, ko pircējiem piedāvāja Radošās darbnīcas vadītāja Vija Vollenberga.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44864

2019. gada 6. oktobrī, 20:01, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Harijs Jaunzems • 2019. gada 17. oktobrī, 09:46
Sirsnīgs paldies visiem, kuri mani sveica Senioru dienā! Liels pārsteigums un paldies Daugavas Savienībai par apbalvojumu! Lai Jums visiem nepietrūkst enerģijas un veiksmes tālākai dzīvei! H.Jaunzems
kāpēc • 2019. gada 8. oktobrī, 12:45
vecais Džaga un Vepris neko nesaņēma?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet