Atgriezties pie raksta

Ķegumietim Valnerim bronza pasaules čempionātā dambretē

Oktobra sākumā Kotdivuāras galvaspilsētā Jamusukro noslēdzās pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē vīriešiem, kur bronzas medaļu izcīnīja Latvijas dambretes lielmeistars Guntis Valneris.


 

No 15. septembra līdz 3.oktobrim Rietumāfrikas Ziļonkaulu krastā norisinājās jau 60. Pasaules čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Kopējais dalībnieku skaits bija viens no spēcīgākajiem pēdējos gados, padarot cīņas īpaši aizraujošas un neparedzamas līdz pat noslēgumam.


Par šī gada pasaules čempionu jau desmito reizi kļuvis Krievijas labākais dambretists Aleksandrs Georgijevs, kurš deviņpadsmit partijās izcīnīja deviņas uzvarās un ieguva 28 punktus, saglabājot pirmo vietu pasaules rangā. Sudraba medaļu izcīnīja piecpadsmit gadus jaunais Ķīnas dambretists Pans Jimings (Pan Yiming), kurš šogad izcīnīja arī Āzijas čempiona titulu un ar šo godalgu kļuva par jaunāko dambretes lielmeistaru vēsturē. Jiminga kontā 27 punkti. Ar bronzas medaļu mājās dosies Latvijas godalgotais dambretists Guntis Valneris, kurš turnīrā izcīnīja 8 uzvaras un 27 punktus. Pirms šī turnīra Valneris pasaules rangā ieņēma otro vietu.


M.Tropa komentārs par pasaules čempionātu: "Tikko kā Āfrikā beidzies pasaules čempionāts vīriešiem starptautiskajā dambretē. 20 dalībnieki no 12 valstīm sacentās pēc riņķa sistēmas, izspēlējot katrs ar katru. Latviju pārstāvēja starptautiskais lielmeistars G.Valneris. Mazliet pietrūka veiksmes. Uzvarot 8.partijas un pārējās izspēlējot neizšķirti Guntis izcīnīja 3.vietu un ieguva bronzas medaļu. Ņemot vērā dalībnieku spēcīgo sastāvu un Āfrikas karsto klimatu, kurā nebūt nav viegli sēdēt un domāt - 3.vieta ir lielisks rezultāts. Apsveicam Gunti ar panākumu un veiksmi turpmāk!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/44886

2019. gada 8. oktobrī, 16:01, Ķeguma novada jaunumi
kegumanovads.lv

Jaunākie komentāri

novadu cīņas • 2019. gada 9. oktobrī, 08:50
katrs novads grib sev dabūt pasaules klases dambretistu :) http://jurmalaszinas.lv/jurmalnieks-guntis-valneris-triumfe-pasaules-kausa-dambrete/
Guntis • 2019. gada 8. oktobrī, 16:36
Es esmu ropažnieks...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet