Atgriezties pie raksta

Pirmajā Adventē Ķeguma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā muzicē Upenieku ģimene no Ķeipenes Foto

Adventa laikā un gaidot Kristus dzimšanas svētkus, Ķeguma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā katru svētdienu dievkalpojums noslēgsies ar mūziķu uzstāšanos.

Pirmajā Adventē pēc dievkalpojuma uzstājās Upenieku ģimene no Ķeipenes.


"Dziedam garīgo mūziku, kas piemērota Adventa un Kristus dzimšanas gaidīšanas laikam. Lielākoties no programmā iekļautajām dziesmām ir paša sacerētas – ar manu mūziku un vārdiem," stāsta Andris Upenieks. "Ķeguma baznīcā neesam pirmo reizi. Esam koncertējuši arī citos dievnamos – Madlienā, Lēdmanē. Ilgstoša sadarbība mūs saista ar Rīgas Krusta baznīcu, kur esam muzicējuši 12 gadu pēc kārtas."


Ķeguma Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Andris Upenieks uzstājās kopā ar savu kundzi Sarmīti.


Pirmās Adventes dievkalpojumu vadīja Ķeguma Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš, aicinot šo laiku līdz Ziemassvētkiem aizvadīt ticības gaismā, kā arī lūdzot, lai Dieva svētība ienāk katrā mājā un ikviens kļūst garīgi stiprāks, pārvarot slimības un likstas.


Kamēr pieauguši piedalījās dievkalpojumā, Svētdienas skolas bērni, skolotājas Līgas Dāboliņas rosināti, gatavoja Ziemassvētku zvaniņus.


"Zvaniņi pasaulei vēsta, ka noticis kas svarīgs. Ar bērniem runājām par to, ka arī cilvēki var būt kā zvaniņi. Cilvēkiem arī ir mēle un viņi spēj skanēt, tā citiem pastāstot par to, ko mēs zinām par  Dievu, ticību un Ziemassvētkiem," atklāj L.Dāboliņa. "Šodien runājām arī par to, ka ar Pirmo Adventi sākas jaunais Baznīcas gads, kā mēs gaidām Jēzus piedzimšanu un ko tas mums nozīmē." Svētdienas skolā iekārtota Zelta pantu kladīte, kurā bērni ieraksta sev svarīgākos Bībeles pantus.


Adventa laika dievkalpojumi un koncerti notiks arī nākamajās svētdienās.


8.decembrī pēc dievkalpojuma muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas jaunie mākslinieki, 15.decembrī dziedās sieviešu vokālais ansamblis "Laudate" (Lielvārde), bet 22.decembrī viesosies jauktais koris "Lōja" (Salaspils). Dievkalpojumu sākums plkst.9.00.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/45376

2019. gada 2. decembrī, 09:15, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet