Atgriezties pie raksta

Jauneklīgais "Kadiķis" no Ķeguma jestri nosvin trīsdesmito dzimšanas dienu Foto

7.decembris Ķeguma Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvam (VPDK) "Kadiķis" bija īpaša svētku diena - tika svinēta deju kolektīva 30.jubileja.

Jubilejas koncertā "Kadiķīša ielokā" uz Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skatuves kāpa gan tagadējie, gan arī iepriekšējo sezonu dejotāji, kā arī viesi - VPDK "Mēmele", VPDK "Kūzuls", DA "Pērkons" un TDA "Jandāls". 


VPDK "Kadiķis" koncertā pārstāvēja 56 dejotāji – gan pamatsastāvs, gan veterāni – "Zelta kadiķis". "Kadiķa" dejotāju vecums šajā koncertā svārstījās no 16 līdz 64 gadiem. Bijušie dejotāji saņēma piemiņas medaļas "Kadiķis 30", kas viņiem vienmēr atgādinās par deju kolektīvā pavadīto laiku un šo koncertu.


30 gadu jubilejas koncertā kopā ar draugiem, skatītāju aplausu pavadītas, tika izdejotas teju 30 dažāda rakstura dejas. Repertuāra izvēli uzteica arī Ogres deju apriņķa virsvadītāja Iluta Mistre, īpaši akcentējot VPDK "Kadiķis" vadītāja lomu kolektīva izaugsmē un mākslinieciskajā sniegumā. "" Kadiķī" ir bijuši dažādi laiki – Sandras, Aijas, Daumanta, Sarmītes, Evas laiki. Tagad ir Jura laiks. Viņš māk savam "Kadiķim" izcelt košākās krāsas. Varbūt dažkārt uzliekot latiņu par augstu, bet, jo šī latiņa būs augstāka, jo dejotāji vairāk uzmirdzēs," tā I.Mistre.


Juris Čakans "Kadiķi" vada kopš 2016.gada. "Kopš iepazinos ar "Kadiķi", tas ir mainījis manu dzīvi, domāšanu, pasaules uztveri. Ne velti saku, ka viņi man ir kā otra ģimene. Viņi mani atbalsta, un mēs esam viens vesels," atklāja deju kolektīva vadītājs.


Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, sveicot kolektīvu 30.dzimšanas dienā, pateicās par ieguldīto darbu dejotājiem, koncertmeistarei, bijušajiem vadītājiem un arī pašreizējam vadītājam J.Čakanam, pasniedzot Pateicību. "Tā kā jūs esat "Kadiķis", bet kadiķu vidējais mūža ilgums ir 200 gadi, un kolektīvam tikai 30, jums vēl ir kur augt un attīstīties," vēlēja pašvaldības vadītājs.


VPDK "Kadiķis" jubilejā sveica draugi no citiem deju kolektīviem un dejas cienītāji. Jubilāri saņēma sirsnīgus sveicienus no Tomes, kur tieši pirms 30 gadiem aizsākās kolektīva radošais mūžs. 


Jubilejā klāt bija arī toreizējā Tomes Tautas nama vadītāja Māra Graudiņa: "Man prieks jūs redzēt pēc 30 gadiem. Jūs esat iesējušies pie manis, iesakņojušies, turpināt augt un attīstīties. Paldies, ka jūs vēl esat!"


M.Graudiņa atgādināja ticējumu – ja aplī iestāda 12 kadiķus un cilvēks tajā ieiet iekšā, tas viņam dod spēku. "Kadiķis" jubilejā saņēma dāvanā ne vienu vien kadiķi, un, cerams, ka tas kolektīvam dos spēku turpmākajiem gadu desmitiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/45446

2019. gada 9. decembrī, 10:21, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

njaa • 2019. gada 9. decembrī, 09:02
Koncerta guvu pārliecību, kāpēc neviens Ogres aprinķa dejotaajs neieredz Mistri. Ja viņa pati neieredz sava aprinķa dejotājus, tad ko viņa sagaida pretī? Atbraukt uz jubilejas koncertu, uzdirst, ka kolektīvs nespēj izdejot dejas, novēlēt tālus ceļojumus uz ārzemēm un pēc pirmās daļas aiznesties prom nenoskatoties visu koncertu. Ogres aprinka dejotjāmiem ir paveicies ar tik burvīgu virsvaditaaju!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet