Atgriezties pie raksta

Birzgalē smaržo pēc ziemas un pīrāgiem Foto

Sestdien, 18.janvārī, Birzgales novada muzejā RŪĶI tuvi un tāli viesi tika aicināti uz noskaņu pasākumu "Ziemas pasaku un stāstu laiks".

Gaidīts tika ikviens dalībnieks - ar vai bez stāstniecības pieredzes, šīs mākslas draugs vai profesionālis.


Pusdienas laikā pie Lindes parka sākās pārbrauciens pa Birzgales vēsturiskajām vietām. To vadīja Birzgales muzeja RŪĶI vadītāja Iveta Freimane.


Pēc ekskursijas Birzgales muzejā RŪĶI notika priekšlasījums "Stāstniecības tradīcija Latvijā un pasaulē" un praktiskās nodarbības "Stāstīšanas prasmju apguves darbnīca". Šo dienas daļu atraktīvi un saistoši vadīja Latvijas Folkloras krātuves pētnieks, stāstniecības eksperts Guntis Pakalns. 


Stāstu diena turpinājās turpat Birzgales muzejā RŪĶI, un pēcpusdienā sākās "Ziemas stāstu un dziesmu vakars" - stāstu stāstīšanas laiks.


Stāstus stāstīja Tomes folkloras kopa GRAUDI, folkloras kopa RĀMUPE dalībnieki, kā arī stāstniece Anita no Tomes. Neizpalika arī muzikāli priekšnesumi.


Kā atklāj muzeja vadītāja, ziemas pēcpusdiena muzeja mājīgajā vidē, piepildīta ar senatnes noskaņu, ir tas  piemērotākais laiks pasaku un teiksmainu notikumu stāstīšanai. Muzejs iekārtots 1926.gadā jaunsaimnieka uzceltā nelielā dzīvojamā mājā. Ekspozīcijā atainota novada kultūrvēsture, no kura nākušas visai Latvijai nozīmīgas personības: Vecais Stenders, Konrāds un Rūdolfs Šulci, Frīdrihs Mālbergs, baronu Hānu dzimta, Jānis Purapuķe, Andrejs Pumpurs, Vilhelms Bušs un vēl ap 50 ievērojami novadnieki.


Visam pa vidu muzejā izvietota īpaši jauka kolekcija - mazi un lieli rūķīši.


Kaut ārā nav ne mīnusi, ne sniega - omulība muzejā un viesu sarūpēto pīrāgu smarža uzbūra ziemas noskaņu smaržu. Noskaņu sarīkojums "Ziemas pasaku un stāstu laiks" īstenots sadarbībā ar stāstniecības meistaru, Latvijas Folkloras krātuves pētnieku Gunti Pakalnu, Birzgales muzeju RŪĶI un Tomes folkloras kopu GRAUDI.


Pasākuma dalībnieks un idejas iniciētājs - Ķekavas Kultūras centra Katlakalna Tautas nams un folkloras kopa RĀMUPE - šobrīd jau otro sezonu īsteno nopietnu un saturīgu tradicionālās kultūras projektu, kura galvenā uzmanība veltīta dažādām ar cilvēka mūža godiem, gadskārtu un iezīmīgo dienu svētīšanas tradīcijām, to pētīšanai, izzināšanai un popularizēšanai.


Projektu atbalsta Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/kegums/45764

21. janvārī, 19:06, Ķeguma novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet